«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Сьогодні приїжджає його Марія з далекої Ітaлії. Цe ж скільки він її не бачив! Чотири, ні, п’ять років. Яка вона? Встав з самого ранечку, дуже хотів побачити дружину, але водночас дуже хвилювався

..бо люди таке говорили про неї...

З першими проблисками сонця все навкруги ожило – буpхливо бігли струмочки, весело щебетали птахи, з-під снігу, який ще де-не-де виднівся, пробивалися перші квіти. Цей весняний настрій передався і Василеві. Йому хотілося усьому світу розповісти про своє щастя. Встав з самого ранечка, поприбирав у хаті. Навів лад у всьому. Перед тим поправ всі речі. Перескладав все. Приготував смачненького. Але разом з тією радістю у душі було дуже багато хвилювання. Багато думав, що йому сказати, а чого не варто, як поводити себе, які квіти купити, як вона сприйме його, стільки ж часу не бачилися.

Він так довго чекав цього дня. Сьогодні приїжджає його Марія з далекої Італії. Це ж скільки він її не бачив?! Чотири, ні, п’ять років. Яка вона? Чи змінилася? Від думок про дружину у Василя аж дyх пеpeхoплювало. 

В аеропорт він приїхав заздалегідь – треба ж налаштуватися на зустріч, підібрати необхідні слова. Згадав їхнє перше побачення. Тоді він теж не знав, що має їй сказати. Вони довго мовчали, поки одночасно не почали сміятися. Василь і Марія завжди розуміли один одного з півслова, а то і без слів.

А яким красивим було їх весілля! Гості не могли намилуватися щасливими молодятами, які весь вечір не зводили один з одного очей.

І почалося у них спільне життя – не гірше, і не краще, а таке, як і в інших. Нaрoдилaся у них донечка, через два роки — синочок. Непогано жили, практично не сварилися. Але діти підростали. Он Оксанка уже дев’ятикласниця, їй би обновок купити, бо вже третій рік ходить в одній і тій же куртці, та й чобітки зносилися. А грошей кaтaстрoфiчно не вистачає.

Марія дивувалася, як сусідці Любці, з якою разом працюють, вистачає зарплати на себе, дітей та ще й чоловіка, який уже більше ніж півроку безробітний.

– Хочеш гарно жити, умій крутитися, – насмішкувато, з хитрим виразом обличчя завжди говорила колега.

Згодом розповіли Марії, як Любка «крутилася». Завела собі багатого кoханця та й геройствувала. Як для Марії, то краще вже бідувати, ніж отак «крутитися», щоб усе село про це гуділо.

Утім, Марія, як і чоловік, як білка у колесі, весь день на роботі, потім вдома шиє-перешиває старі речі на нові, щоб зекономити. До ночі вишиває рушники, сорочки, а потім продає їх. Її Василь теж хазяїн, яких ще пошукати треба. По господарству все своїми руками робить – він і столяр, і муляр, і, якщо треба, штукатур. Колись подруга Таня говорила їм, щоб втікали до міста. Там, на поверсі, зовсім інше життя. Зробила ремонт у двох-трьох кімнатах, та й спокій на декілька років. А що тут, у їхньому селі? То дах міняти треба, бо протікає, то двері у сараї похилилися. А тут глянь, і ворота вже треба перефарбувати, бо після зими стара фарба злазить.

Та все б нічого, бо роботи вони не бояться. Але ж у ту роботу ще й немалі кошти треба вкладати, та й дітям, які на «відмінно» навчалися у школі, через декілька років вступати до вишу.

Одного дня, після чергового дзвінка подруги з Італії, яка уже давно Марію кличе до себе, та й роботу для неї підшукала, жінка вирішила: «Поїду!». Скільки Василь не відмовляв дружину не їхати – все марно. Хоч важко було Марії залишати рідну домівку, коханого чоловіка, дітей і їхати невідомо куди, але розраджувала себе думкою, що підзаробить хоч трохи грошей. Та й знала, що Василь справиться з дітьми і з господаркою. Він у неї добрий, роботящий, тямущий.

– Тату, танцюй! Від мами лист, – ледь перечепившись через поріг, вбіг до кімнати син Андрій із запашілими, чи то від швидкого бігу, чи то від радості, щоками.

Вмить у Василя засвітилися очі, на обличчі з’явилася усмішка. «Доїхала добре, тільки сильно сумую за вами» – перечитував, немов молитву.

Такі листи до нього приходили упродовж цих п’яти років щомісяця. Регулярно надсилав листи-відповіді і Василь. Писав їх уночі, коли діти уже спали. Наодинці йому було легше зібратися з думками. У такій обстановці, де тільки він і, поміж рядками, його дружина, Василь не соромився писати про те, як сильно він її кохає. Відстань робила їх почуття ще сильнішими.

А скільки сил та енергії додавали Марії ці листи. Вона була безмежно вдячна Василеві за його розуміння, підтримку, за те, що він сильний і мужній.

Він і справді не був схожим на інших чоловіків. Якщо більшість його знайомих, жінки яких поїхали на заробітки, своє «горе» топили у чapці гopiлки, то Василь, навпаки, старався ще більше працювати над облаштуванням їхнього сімейного гніздечка. Зробивши ремонт у будинку, він встановив у саду альтанку. Така мрія з’явилася у Марії незадовго до від’їзду.

З хвилини на хвилину літак мав приземлитися. Василь з руки в руку перекладав букет розкішних вишневих троянд.

– Привіт, – сказала вона, зайшовши до зали очікування аеропорту.

– Яка ти у мене красуня! – сказав Василь, простягаючи дружині букет. – Більше нікуди тебе не відпущу.

– А я більше нікуди від тебе і не поїду, – відповіла Марія.

Приїхавши додому, Марія була розчулена до сліз, коли побачила альтанку. Вона ніжно притулилася до чоловіка і поцiлувала його. Так само мовчки він гладив її красиве чорне волосся. Вони любили розмовляти без слів, бо без слів розуміли один одного.

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі