Справжній львівський сирник! Дівчатка, це така нераальна смакота, що важко передати словами! Ми у Львові завжди готуємо його на Великдень! Люблять його і дорослі і малі! Ніжний, соковитий та пухкеньки
Готувала за рецептом Дарії Цвек з книги “Солодке печиво”, від себе додала родзинки і глазур – саме в такому вигляді сирник зустрічається у Львові найчастіше. Так, в оригінальному рецепті Цвек є ще і варена картопля, з якою збuвається сир. Вона грає роль закріплювача і потрібна, в основному, якщо сир зернистий – щоб він став більш пластичним, або якщо м’який сир занадто мокрий. Якщо у вас сир м’який і “без води”, то картопля не потрібна, та й структура сирника буде більш ніжною
Інгредієнти:
500 г м’якого сиру жирністю від 9% і вище
5 яєць
200 гр цукру
10 гр ванільного цукру
100 гр вершкового масла кімнатної температури
2 столові ложки манки
жменю родзинок
Для шоколадної глазурі
200 гр темного шоколаду хорошої якості
100 гр вершкового масла
5 столових ложок вершків жирністю від 30%
Приготування :
1. Масло заздалегідь дістаємо з холодильника, щоб воно стало м’яким і кімнатної температури. Родзинки промиваємо і заливаємо окропом на півгодини.
2. Жовтки відділяємо від білків, у велику миску викладаємо жовтки (ми туди згодом будемо додавати і всі інші інгредієнти). Додаємо цукор і ванільний цукор. Збиваємо міксером, поки жовтки не побіліють і загуснуть. В окремому посуді збuваємо білки до піків середньої густоти.
3. Додаємо в жовтки м’який сир. Якщо у вас сир не м’який, а зернистий, доведеться піти по рецепту Дарії Цвек і додати пару середніх варених картоплин 🙂 Сир розім’яти з вареною картоплею, збuти, потім додати вершкове масло і збuти ще раз, і тільки потім додати все в жовтки. Туди ж кладемо розм’якшене вершкове масло, манку і перемішуємо.
4. Збuваємо сир з жовтками і вершковим маслом до однорідності. Додаємо в миску з сирною масою збuті білки. І обережно перемішуємо лопаткою – рухами знизу вгору, повертаючи миску вздовж осі. Перемішувати треба дуже обережно, щоб зберегти бульбашки повітря в білку. У результаті повинна вийти повітряна маса, яка добре держить форму й не пливе.
5. З розмочених родзинок зливаємо воду і додаємо родзинки в сирну масу. Обережно перемішуємо Змащуємо форму для випікання рослинним маслом і викладаємо сирну масу. Відправляємо в розігріту до 190 градусів духовку і випікаємо протягом години. Якщо верх сильно рум’яниться – накриваємо фольгою.
Готовність перевіряємо зубочисткою. Серединка сирника може залишатися ще вологою і злегка “колихатися” – це нормально, сирник повністю застигне під час охолодження.
6. Дістаємо сирник з духовки і даємо йому повністю охолонути. В принципі, він вже буде хороший, але можна ще зверху полити глазур’ю. Для цього викладаємо в сотейник поламаний на шматочки шоколад, вершкове масло, вершки і встановлюємо над водяньою банею, постійно помішуючи. Як тільки шоколад розтопиться і маса стане однорідною – знімаємо з вогню (занадто гріти або доводити до кипіння не потрібно). Якщо глазур здається занадто рідкою, даємо трохи охолонути. Поливаємо сирник і відправляємо в холодильник до повного застигання глазурі. Важливо: поливаємо глазур’ю повністю остиглий сирник, краще навіть з холодильника, тоді глазур не буде стікати і краще схопиться.
Смачного!