США починають масштабну кампанію проти Ірану
США розгортають кампанію максимального економічного і дипломатичного тиску на Іран. Про це заявив у понеділок на спеціальному брифінгу для журналістів директор відділу політичного планування Держдепартаменту Брайан Хук, передає ТАСС.
"Ключова частина нашої стратегії – це кампанія максимального економічного і дипломатичного тиску", – зазначив співробітник зовнішньополітичного відомства США, розповідаючи про плани посилення американських санкцій щодо Ірану в світлі рішення вийти зі Спільного всеосяжного плану дій (СВПД), який націлений на врегулювання кризи навколо ядерних розробок Тегерана.
Як нагадав Хук, "перша частина" американських санкцій проти Ірану буде відновлена 6 серпня. Ці обмежувальні заходи охоплять автомобілебудівний сектор Ірану і купівлю-продаж золота "та інших ключових металів", уточнив дипломат.
"Наші санкції, що залишилися, наберуть чинності 4 листопада. Ці санкції стосуватимуться енергетичної галузі Ірану, угоди, які стосуються нафти, а також транзакції з центральним банком Ірану", – заявив Хук.
При цьому він підкреслив, що Держдепартамент США і американське Міністерство фінансів створили "спільні команди" посадовців високого рангу з обох цих відомств, які направляються в різні країни з метою переконати їх керівництво приєднатися до Вашингтону в наданні максимального тиску на Тегеран. Такі відрядження почалися 4 червня, і американські емісари здійснили до цього часу візити в 13 держав "в Європі і Східній Азії", пояснив Хук.
За його словами, в ході таких візитів американські офіційні особи пояснили приймаючій стороні весь масштаб відновлюваних Вашингтоном санкцій відносно Тегерана "і попередили уряди і приватний сектор про ризики, з якими пов'язане продовження ведення справ з Іраном".
"У майбутні дні [курирує протидія тероризму і фінансової розвідки] заступник міністра фінансів США Сігал Манделкер і я очолимо делегацію, яка відбуде до зони [Перської] затоки, оскільки наші глобальні дипломатичні зусилля тривають", – повідомив дипломат.
"Понад 50 міжнародних фірм вже оголосили про свій намір залишити іранський ринок, в першу чергу в секторах енергетики та фінансів. Ми ясно даємо зрозуміти країнам і компаніями в усьому світі, що будемо виявляти потужний економічний тиск на Іран до тих пір, поки режим [в Тегерані] не змінить свою дестабілізуючу політику", – сказав Хук.
У травні президент США Дональд Трамп оголосив про вихід з СВПД і пообіцяв не тільки повернути старі, а й ввести нові санкції відносно Ірану. Крім того, він запевнив, що Вашингтон готовий до укладення нової угоди замість СВПД. Однак США висунули Ірану фактично свідомо нездійсненні умови.