«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

ТОП-8 альтернатив морю в Україні

Ви не повірите, але до літа залишилось зовсім трохи, а це означає, що думки про літній відпочинок не варто відкладати у довгий ящик. Традиційно, більшість українців поїде відпочивати на узбережжя Чорного та Азовського морів, але не морем єдиним:

Шацькі озера
Волинь моя, краса моя… Найбільше і найвідоміше з Шацьких озер – Світязь – є другим за величиною в Україні, всього ж озер – більше тридцяти. Чиста, мов сльоза, вода, відсутність натовпів туристів і всього-на-всього шість годин маршруткою зі Львова. В якості бонусу – місцевий делікатес вугор і свіжі раки. Останніми роками інфраструктура озер розвивається, окрім власне плавання і риболовлі з’являються й інші розваги – починаючи від екскурсій і закінчуючи яхтингом і навіть дайвінгом.


Солотвино
Наше «Мертве море». Невелике закарпатське селище на кордоні з Румунією відоме як місто солекопів і солених озер. Найбільше з них Кунігунда – за ступенем мінералізації води справді нагадує Мертве море. Вода влітку прогрівається до 25-27 градусів, а дно і береги вкриті лікувальною гряззю. В якості бонусу (хто встиг зробити біометричний паспорт) можна сходити погуляти в Румунію, або влаштувати собі тур замками Закарпаття.


Берегове
Наші «Карлові Вари». Термальні джерела Берегового приваблюють все більше і більше людей своїми цілющими водами, а ще місцевим колоритом: це такий собі маленький шматочок Угорщини в Україні. У самому місті є кілька басейнів. Окрім того, неподалік – у с. Косино – розміщений ще один великий термальний комплекс на сім басейнів.


Заліщики
Невелике містечко на Дністрі, яке курортної слави набуло ще в часи бабці Австрії. Дністер огинає місто так, що з воно стає схожим на острів. Окрім красивої природи, пляжів, в Заліщиках збереглась стара австрійська забудова. Додатковою розвагою для туристів є фестиваль «Заліщики-фест», яке місто проводить з 2016 року.


Джуринський водоспад
І ми так плавно переміщаємось з Закарпаття до Тернопільської області. Якщо включити у свої мандрівні плани Заліщики, то поруч є ще одна цікава водойма – Джуринський водоспад. А поруч з ним закинутий Червоногородський замок (не плутати з однойменним Червоноградом на Львівщині). Добратись сюди справа нелегка – ні потягів, ні автобусів, та й дороги загалом не дуже, але варта одного вікенду. Походження водоспаду досі залишається загадкою – його створили не то турки-османи, не то тодішні бізнесмени для забезпечення роботи млина. А червонуваті ґрунти (які і дали назву місцевості) додають ще більшої містичності у навколишні ландшафти.


Дністровський каньйон
І Заліщики, і Джуринський водоспад є частиною Дністровського каньйону, який загалом простягається вздовж на 250 км. Мандрувати цими краями можна тижнями: починаючи від фортець у Хотині та Кам’янці-Подільському і закінчуючи Галичем біля Івано-Франківська. Але є і кілька особливих місць, на які варто звернути увагу. Бакота – затоплене село біля Кам’янця-Подільського, її ж називають «українською Атлантидою». Можливо, занадто пафосно, але місце цікаве не тільки історією і красивими краєвидами на водосховище. Поруч також є мальовничі скелі, гори і печерний монастир.

Ще одна цікава крапка на берегах Дністра – Раковець. Кілька років тому тут відкрили річковий порт, з якого на плоскодонному кораблі «Юрій» здійснюються круїзи по Дністру. Окрім того, в селищі збереглись руїни замку 17 століття.


Ялпуг
Раз ми вже згадали про друге за величиною озеро України, то варто би і сказати пару слів про найбільше – Ялпуг. Озеро розташоване між Одеською областю та Молдовою, і саме на його берегах у місті Болград народився п’ятий Президент України. Ще цю місцевість називають «Болгарською Бессарабією», бо саме в цьому регіоні проживає більшість українських болгар. Добратись в Болград можна легко маршрутками з Одеси.


Гниле море
Ще одна водойма в Україні, що заслуговує на звання наше «Мертве море» – це озеро Сиваш, воно ж Гниле море, воно ж Рожеве озеро. Сиваш відомий своїми лікувальними грязями (на їх основі навіть виробляють косметику) та марсіанськими пейзажами – вода в озері набуває рожевого кольору. Від Азовського моря озеро відділяє Арабатська стрілка, а на півдні воно межує з окупованим Кримом. Тож зараз поплавати в унікальній соленій воді можна на Херсонщині, у Генічеському районі.


Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі