«Треба у світле й добре вірити»: чергова гучна сесія Луцькради (ФОТО)
Приблизно о 10:00 ранку 28 березня вулицею Богдана Хмельницького проїхати було неможливо. Тому патрульні регулювали рух і відправляли знервованих таким кіпішем водіїв в протилежну сторони від Луцькради. Тим часом вулицею Хмельницького повільно, але впевнено, як величезна яскрава гусениця, дедалі ближче підбирався кольоровий тролейбус, обклеєний плакатами з написом "ні іноземним тролейбусам". Виявилось, це працівники луцького автозаводу "Богдан" приїхали під стіни мерії, аби висловити свій протест. Більше - у матеріалі ІА Конкурент.
ДВА МІЛЬЙОНИ ГРИВЕНЬ = ДВА ВЖИВАНИХ ШВЕЙЦАРСЬКИХ ТРОЛЕЙБУСА
Представники місцевого автопрому виступили проти рішення міської ради закупити за державні кошти вживані тролейбуси зі Швейцарії.
Озброївшись плакатами, мітингарі пішли "штурмувати" сесійну залу Луцькради.
Там вже події розгортались у звичному для сесійних засідань режимі. Кожен сипав щедро своїми аргументами, інколи доводячи свою правду настільки, що здавалось от-от хтось х них зірве голос – чи представники автопрому, чи влади.
Врешті вирішили: оскільки депутати не вірять, що на "Богдані" не використовують двигунів російського виробництва, було рішення запросити всіх охочих до себе в гості, на завод, де й покажуть нутро кожного "богданівського" тролейбуса, якщо треба.
А два мільйони гривень з міського бюджету все ж підуть на купівлю двох вживаних швейцарських тролейбусів.
Сформувавши порядок денний, місцеві обранці взялись за роботу. Тим часом депутат Ігор Поліщук повідомив, що мітингарі, від'їжджаючи від міської ради, збили автобусом свого виробництва, в якому відмовили гальма, дорожній знак.
Мітингарі ж сказали, що гальма не відмовляли, знак не збивали. У патрульній поліції Волині розповіли, що тролейбус знак не збив, а тільки трохи похилив.
БІЙКА НА СЕСІЇ НЕ ПРОЙШЛА ДАРОМ
Цю сесію варто запам'ятати і тому, що на ній офіційно розформувалась фракція "Радикальна партія Олега Ляшка". Коли доповідати вийшов начальник Луцького відділу поліції ГУ НП у Волинській області Олег Кічук, то до нього питань було чимало. Багатьох депутатів не відпускали думки про минулу скандальну сесію, де було все: і бійка, і музика, і матюки… Олег Кічук розповів, що результати сесії такі – відкрито два кримінальні провадження.
Після затвердження бюджетного перерозподілу коштів народні обранці, журналісти, активісти пішли обідати. Депутат Євгеній Ткачук, повернувшись після обіду, виявив в себе несправний пульт для голосування.
"Це диверсія", – пожартував в .о. міського голови Григорій Пустовіт, спостерігаючи, як працівники Луцькради кинулись усувати несправність.
Затвердження змін до статуту комунальних підприємств пройшло без довгих обговорень та монологів. Депутат Павло Данильчук зауважив, що в жодного комунального підприємства міста немає наглядової ради, що передбачено законодавством.
Чимало питань ставили цього разу начальнику управління освіти Зіновії Лещенко. Зокрема її допитували депутатки Алла Надточій та Анна Мовяк.
"Ви ж як вчитель мене розумієте", – звернулась до Надточій Зіновія Лещенко.
"О! Алла Володимирівна ще й вчитель", – не стримався, щоб не сказати цього Григорій Пустовіт.
Списавши з декількох комунальних підприємств та лікарень основні засоби, які вже не підлягають ремонту, прийнявши в комунальну власність гуртожиток на бульварі Дружби Народів депутати взяли 20-хвилинну перерву.
Після перерви знову робота пішла швидше, аніж зазвичай.
"Давайте, щоб сесію сьогодні завершити раніше. Знаю, що наївно звучить, але треба у світле й добре вірити", – підбадьорював депутатів Григорій Пустовіт.
"Треба робити!" – вигукнула завсідниця сесійних засідань у Луцькраді пані Людмила.
Після розгляду "земельних" проектів рішень журналісти не поспішали розходитись, бо ж чекали, які ж запити озвучать депутати.
Врешті, о 18:00 з копійками сесія завершилась, всі розходились додому, лише пані Людмила, очевидно, не поспішала, а розпочала дискусію з охоронцем міськради щодо непотрібності нещодавно встановлених турнікетів.