«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Цей рецепт Паски мені сподобався – вийшли відмінні і зовні і всередині. Спробуйте не пошкодуєте!

Практично в кожного українця є рідні, які на заробітках в Італії. Завдяки їм, ми, українці, чудово знаємо, що таке італійське панеттоне і наскільки воно смачне! Дуже нагадує нашу українську Великодню паску, тільки більш ароматне і вологе. Я впевнена, що багато наших господинь, як і я, намагалися відтворити цей смачний рецепт панеттоне. Але зробити це не так просто, як здається. Та чого тільки не вигадають наші завзяті українки!

Тому пропоную Вам спробувати рецепт паски, яка на смак дуже схожа на вишукане панеттоне. Тут особливий спосіб приготування тіста – це заварна здоба, завдяки якій тісто стає вологим та м”яким. Як і в рецепті панеттоне, тут присутні багато натуральних ароматів, що надає насиченого запаху. Також, цікавим є процес бродіння тіста, що відбувається поступово в декілька етапів. Через це тісто довго не черствіє. І на завершення хочу сказати, що я навіть спробувала заморожувати цю паску!  Джерело

Як приготувати

З цієї порції тіста виходить 3 великі паски, вагою по 500 г кожна.

Опара. Дріжджі покришити виделкою, залити ледь – теплим (30-35 град.) молоком та розчинити. Додати 150 грамів борошна, перемішати все вінчиком до однорідності. Накрити харчовою плівкою та залишити у теплому місці на 30-40 хв, щоб опара піднялась та утворились бульбашки. Важливо! Час на підіймання опари може бути більшим, залежно від температури навколишнього серидовища. Чим холодніше – тим більше потрібно часу.

Здобне тісто. 150 мл молока підігріти разом з маслом, щоб масло розтопилось. Окремо 3 жовтки розтерти з 200 г цукру до білої пишної маси. Ще тепле (50 град) молоко з маслом влити у жовтки, перемішати все вінчиком. До теплої маси поступово додаємо борошно, замішуючи не густе тісто.

Тим часом, опара підросла. Додаємо здобне тісто до опари та ретельно перемішуємо. Накриваємо харчовою плівкою та залишаємо в теплі ще на 1 год – 1 год 20 хв. Тісто має добре підрости.

Готуємо натуральний ароматизатор. До 30 мл коньяка коньяку додати : цедру з 1/2 лимона, цедра з 1/2 грейпфрута, 1/2 ч.л. куркуми (для апетитного жовтого кольору), 1/2 ч.л. мускатного горіха, 1 п. (16 г) ванільного цукру. В кардамону вийняти зерна та подрібнити їх. Додати до ароматної суміші. Все ретельно перемішати.

Коли тісто збільшилось в об”ємі, обминаємо його. Додаємо наповнювачі: 200 г промитих родзинок та ароматну суміш, перемішуємо. Додаємо до тіста ще 150 г борошна та перемішуємо. Перекладаємо у більшу ємність, бо дріжджі вже “розгулялись” і тісто швидко “росте”. Знову прикриваємо харчовою плівкою та залишаємо підходити в теплі.

Коли тісто підійшло, обминаємо його та додаємо 2 білки, збити зі щіпкою солі, добре перемішуємо. Не зважаючи на те, що в нашому тісті багато масла, воно и має повітряну структуру, у ньому утворюєтся багато бульбашок, значить і паска буде повітряною.

Змащуємо руки олією та набираємо тісто у форми, заповнюючи їх на 1/3. Залишаємо ще на 20-30 хв, щоб тісто підійнялось у формах. Випікаємо паски 20 хв при температурі 200 град. Тоді зменшуємо температуру до 180 град та випікаємо ще 20-30 хв, залежно від розміру форми.

Ці паски дуже добре виймаються з форми. Охолоджуємо та зберігаємо у поліетиленовому пакеті. На другий чи третій день паска стає ще краща, волога та добре ріжеться. Також таку паску-панеттоне можна навіть заморожувати. Розморозити її потрбно потім в пакеті. Звичайно, що вона не така пухка, як свіжа, але все одно залишається м”якою та вологою. Рекомендую!

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі