Ця каша омолоджує жіночий організм на десять років!
Очищені зерна ячменю з часів Стародавньої Русі величають перловою крупою. Таку назву злак з перламутровим відблиском отримав через схожість з річковим перлами – перлами. Цікаво, що раніше перлова каша вважалася делікатесом, дозволити який собі могли тільки високопоставлені особи.
Корисні властивості перлової крупи
Даремно багато господинь відсунули перлову крупу на другий план, адже в ній міститься велика кількість поживних речовин, необхідних організму для повноцінного функціонування.
Відварну перловку називають кашею краси, адже тільки в цій крупі міститься величезна кількість лізину – амінокислоти, яка бере активну участь в синтезі колагену. Всім відомо, що саме він допомагає зберегти еластичність шкіри, запобігаючи утворенню зморшок. Ще один привід терміново включити перлову кашу в свій раціон всім жінкам – велика кількість вітамінів групи В, А, РР і Е.
Регулярне вживання каші з перлової крупи допомагає не тільки підтримувати красу шкіри, але і знизити вагу! Ситний, але низькокалорійний продукт багатий клітковиною, необхідної для нормальної перистальтики кишечника, а також білком.
Як варити перловку: кілька секретів
Перед варінням крупу потрібно ретельно промити. Для цього насипте перловку в глибоку миску, влийте воду і перемішайте, потираючи «перлинки» один про одного.
Злийте брудну воду і залийте чистою, повторіть процедуру. Промивати крупу потрібно до тих пір, поки вода не буде прозорою;
Перед безпосереднім приготуванням кашки зерна потрібно ще раз промити, залити холодною водою (на склянку крупи потрібно літр рідини) і залишити як мінімум на 4 години;
Варити перловку рекомендується в просторій каструлі, оскільки під час приготування крупа збільшується в об’ємі до 5 разів.
Простий спосіб приготування перлової каші на воді
Вам будуть потрібні:
крупа перлова – 1 склянка;
вода – 5 склянок;
масло вершкове – 30 грамів;
сіль за смаком.
Спосіб приготування:
Підготовлену перловку заливаємо холодною водою. Ставимо на вогонь. Доводимо до кипіння і варимо 45 хвилин на тихому вогні. Зливаємо воду. Додаємо вершкове масло. Солимо. Перемішуємо. Ми залишаємо на 10 хвилин. Готово!
Або спробуйте ще один спосіб:
Вам будуть потрібні:
крупа перлова – 1 стклянка;
масло вершкове – 1 столова ложка;
вода;
сіль за смаком.
Спосіб приготування:
У киплячу воду всипаємо підготовлену перловку. Варимо протягом 5 хвилин. Після закінчення зазначеного часу відкидаємо крупу на друшляк. У каструлю наливаємо 3,5 склянки холодної води і доводимо до кипіння. У киплячу воду додаємо масло і сіль. Всипаємо крупу.
Варимо на помірному вогні приблизно 35 хвилин. Накриваємо каструлю кришкою і відправляємо в духовку, прогрітий до 80 градусів, на годину.
Викладаємо кашку на порційні тарілки і пробуємо!
Рецепт третій:
Вам буде потрібно:
1 скл. очищеної перлової крупи;
1 л води;
2 л молока.
Спосіб приготування:
Залийте крупу водою і залиште на ніч. Промийте крупу, злийте всю воду і залийте злегка підігрітим молоком. Доведіть молоко до кипіння, потім накрийте каструлю кришкою і варіть на водяній бані протягом 3 годин.
За цей час каша придбає приємний бежевий відтінок і смак топленого молока. Нехай вас не бентежить тривалість приготування: ваша участь буде необхідно лише на першому етапі, далі каша вариться практично сама.
Можливо у вас є свої фірмові рецепти приготування перлової крупи. Діліться своїм досвідом в коментарях, а корисну статтю зберігайте в закладках! Обов’язково поділіться з подругами секретом краси і молодості!