У Княгининівській ОТГ пільгові посвідчення замінили грошима на проїзд
У Княгининівській об'єднаній територіальній громаді легко вирішили проблему з обрахунком грошей на пільги, - пише Район.Луцьк. Замість того, щоб платити гроші перевізникам з бюджету громади, тепер тут видаватимуть гроші безпосередньо мешканцям, повідомляють у Волинському регіональному відділенні Асоціації міст України.
Така ідея виникла у очільниці громади Олени Твердрхліб. Жінка пояснює, що за 300 тисяч гривень на рік влада району хотіла укласти договір лише з одним перевізником, який їздить у Рокині. А оскільки таких перевізників декілька, то справедливіше було би віддати кошти людям, і хай вже вони самі вирішують, як зручно доїхати.
Рішення приймали на бюджетній комісії Княгининівської ОТГ. Очільниця громади та депутати вирішили розділити 300 тисяч гривень між всіма пільговиками тергромади. В результаті кожна особа із числа цих громадян отримає свої 480 гривень.
Не всі залишилися задоволені таким рішенням. Так, мешканка ОТГ Наталія Мовчан різко висловилася з цього приводу:
«Дорога, Олено Олегівно! Хочу вам «подякувати» за турботу про дітей з багатодітних сімей. За те, що дбаєте про молоде покоління такої (потужної) громади.
Можливо хочете запитати, чому ви «дорога»?
Я відповім! В прямому сенсі цього слова.
Ваші необдумані рішення обходяться дуже дорого для кожної багатодітної родини у громаді.
Закон один для всіх, і не вам його змінювати. А ту «милостиню», котру ви призначили за проїзд (480 гривень) в рік, ми не приймаємо. Ми всі свідомі громадяни і живемо у Демократичній Державі з чітко визначеними Законами.
Зокрема Закон України «Про охорону дитинства», стаття 13 про державну допомогу сім'ям з дітьми.
Дітям з багатодітних сімей надають такі пільги (п.4), де чітко прописано про безоплатний проїзд усіма видами транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрішньо-районних, міжобласних, незалежно від відстані та місця проживання.
Не можу зрозуміти??? Якими нормами ви керувалися, визначивши суму 300 тисяч гривень на 600 пільговиків громади?
Для прикладу, дитина їздить до міста з селища Рокині у спортивну школу три рази в тиждень. Відповідно 14 гривень в день – це 42 гривні в тиждень. Відкинемо канікули і святкові дні, виходить 168 гривень в місяць. За рік відповідно сума майже дві тисячі гривень. І це тільки у тому випадку, коли дитина їздить три рази в тиждень.
ПИТАННЯ!!! А що робити зі студентами, котрі не працюють, а вчаться на денній формі навчання? І коли студентів в сім'ї троє?
ОДУМАЙТЕСЬ, ПАНІ ГОЛОВО, І ПЕРЕГЛЯНЬТЕ, МОЖЛИВО, НЕОБДУМАНЕ РІШЕННЯ СЕСІЇ ВІД 22.01.2018 року про адресну допомогу жителям ОТГ, які мають право на пільговий проїзд у громадському транспорті. НЕ ПОРУШУЙТЕ ЗАКОН УКРАЇНИ!»
На це очільниця громади Олена Твердохліб відповіла: "А що робити іншим пільговикам, які мають право на пільговий проїзд але не користуються ним (тому що в маршрутку беруть 2 пасажири пільгової категорії)? Якщо держава гарантувала це право, то зверніться в Кабінет Міністрів із проханням щоб держава і дала кошти з державного бюджету для дотримання того законодавства, яке вона гарантує".
У коментарях одразу виникла жвава дискусія, причому більшість її учасників стали на бік Олени Твердохліб.
"А не пробували самим турбуватись про своїх дітей, а не за рахунок громади?" - запитує Валентина Вакулка.
"Якщо ви народили дітей для держави, а не для себе, то в чому Вас ущемляє конкретно сільський голова? - питає Віктор Смолярчук і додає: - Все рівно, такі як пані Наталія будуть незадоволені - бо ж їх захищає Закон".
Після кількагодинної полеміки очільниця громади заявила: "Тема закрита..." Наталія Мовчан зреагувала одразу: "Тема в жодному разі не буде закрита тільки через те, що ви так сказали. Поки проблема є, батьки мовчати не будуть!"