У Росії заговорили про новий етап переговорів РФ й України: Кулеба відповів
Про нібито черговий раунд переговорів написав російський Інтерфакс, посилаючись на інформоване джерело. Те заявило, мовляв, українська сторона не дала ствердної відповіді про готовність до діалогу.
Зазначається, що сьогодні розмова є малоймовірною. Оскільки з урахуванням логістики українській стороні "потрібний додатковий час, щоб прибути до Білорусі".
За словами того ж джерела, найбільш реалістичні терміни – ближче до п'ятниці, "за умови позитивної відповіді української сторони сьогодні-завтра".
Водночас у Кремлі заявили, що російська делегація ввечері 2 березня чекатиме на українських переговорників.
Зі свого боку міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на брифінгу заявив, що наразі невідомо, коли відбудеться новий діалог із РФ.
"Зараз ми готові до переговорів, але ми в жодному разі не готові до прийняття будь-яких російських ультиматумів. Коли відбудуться нові переговори – наразі не відомо", – цитує його "Європейська правда".
Він наголосив, що вимоги росіян залишаються незмінними – вони ті ж, що озвучив Путін у своєму зверненні перед початком війни.
Додамо: Telegram-канал "Суспільне новини" із посиланням на радника глави Офісу президента Олексія Арестовича написав, що другий раунд перемовин із Росією відбудеться ввечері 2 березня. Делегації нібито будуть у тому ж складі.
Нагадаємо: 28 лютого неподалік від українського кордону в Білорусі відбулися переговори України та Росії про припинення війни, яку вранці 24 лютого розпочала РФ. Українська делегація після переговорів заявила, що сторони їдуть на консультації до столиці.
"Російська та українська делегація сьогодні визначили низку пріоритетних тем, щодо яких намітили певні рішення", – сказав радник голови офісу українського президента Михайло Подоляк.
Як повідомляв OBOZREVATEL, президент України Володимир Зеленський заявив, що для проведення переговорів України та РФ необхідне повне припинення вогню. Крім того, Зеленський зазначив, що навіть у разі падіння України війська Росії опиняться на кордонах НАТО – і тоді Північноатлантичному альянсу доведеться вирішувати проблему.