«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

У Володимирі-Волинському реконструюють площу

6-го лютого у Володимирі-Волинському на громадських обговореннях розглянули 4 пропозиції реконструкції центральної частини міста. Обговорення тривало близько 3-ох годин.

Зі слів заступника міського голови Олега Свідерcького – це тільки початок збору пропозицій щодо реконструкції центральної частини міста, - пише Буг. Начальник міського управління містобудування та архітектури Тарас Киба зазначив, що у авторів проектів є ще більше місяця для того, щоб подані ідеї допрацювати.

Першими про свій проект розповіли представники проектного об’єднання “Укрзахідурбанізація“ (фото 1-6).

Вони запропонували проект реконструкції площі та скверів біля приміщення РДА та місцевого музею.  Представники проектної компанії запропонували осучаснити площу новими конструкціями, озеленити її, зробивши зону загального відпочинку. У сквері по вулиці Небесної сотні проектанти запропонували встановити монумент-стіну з надписом “Герої не вмирають”, таким чином огородивши парк від автопарковки. Остання пропозиція пристунім не сподобалася.

“Центр – це не те місце, де повинні литися сльози. Так, ми повинні пам’ятати. Але краще пам’ятки розмістити не у центрі  міста “, – сказав громадський активіст Тарас Сватко і його підтримали митець Сергій Шишкін, директор музею Володимир Стемковський та інші.

Вагому підтримку у присутніх здобув проект представлений Андрієм Гнатюком (фото 7-12).

“Наше місто одне із перших отримало Магдебурське право. Володимир – це місто королів. Воно має величну історію. Треба пам’ятати про це і використати”, – запропонував Андрій Гнатюк.

Дизайнер запропонував зробити площу у стилі кітч, який дозволяє поєднувати у собі різні форми, кольори і конструкції.  Від вулиці Ковельської, зазначив автор проекту, площу пропонується відгородити гранітними стовпцями, зробити декоративне озеленення, встановити пам’ятник з Юрієм-Змієборцем, який зображений на гербі міста. У центрі площі Андрій Гнатюк запропонував зробити зону відпочинку з фонтаном, лавочками, декоративними деревами. Уся територія повинна розбиватися на тематичні зони з допомогою бруківки та ліній з граніту. У перспективі, запропонував дизайнер, можна реконструювати приміщення міської ради, адже воно виглядатиме на фоні змін недостойно.

Андрій Гнатюк розповідає, що хотів сконструювати площу, яка  пасувала б до будь-яких об’єктів і виглядала гарно.

Також дизайнер запропонував своє бачення скверу біля історичного музею. Так, розповів він, треба попрацювати з доріжками, озелененням, зрізати кілька дерев, встановити по всьому периметру парку гарний паркан, створити головний вхід з фотозоною, планується також зона для діток, місце для відпочинку з фонтаном та місце для закоханих. Усі елементи парку виконані у стилі барокко.

До проекту Андрія Гнатюка також були зауваження. Так директор музею Володимир Стемковський зауважив, що усі запропоновані  у сквері елементи тільки розділяють історичні місця, хоча повинні навпаки їх збирати в одне ціле. Сергій Шишкін розкритикував пропозицію автора проекту, заявивши, що там немає місця для “Узвозу“, який проводять у Володимирі на День міста.

Автор третього проекту – Тарас Дукельський. У своєму проекті молодий дизайнер, який вже деякий час проживає у Володимирі-Волинському, використав сучасний підхід (фото 13-18).

“Не думаю, що у міста знайдеться багато коштів, щоб дивитися за великою кількістю озеленення у центрі. Дерев у сквері зрізати не потрібно. Сьогодні люди відносяться до парку як до транзитної зони, яка веде до центру міста. Нам потрбіно досягнути ефекту, щоб люди ходили по усьому парку, а не тільки по двом стежкам”, – сказав Тарас Дукельський.

Дизайнер пропонує створити у парку вільну територію з так званими центрами тяжіння – МАФами з накриттям. У сквері пропонується зробити насипний схил висотою 1,5 метри і створити амфітеатр з великим екраном. Стіну капуцинів використати як базу для формування усіляких виставок. Також пропонується встановити дитячі майданчики.

“Варто думати не про минуле, а про те, що ми хочемо зробити для дітей. Це називається розвиток. В бюджетному плані проект багато коштів не потягне”, – закінчив промову Тарас Дукельський.

На громадських слуханнях був пристуній отець Євген Рябець, настоятель дерев’яного храму, що знаходиться у сквері. Він зазначив, що цьогоріч, якщо все вдасться, планується біля церкви зробити гарну вхідну браму для молодят, встановити фонтан, огородити храм невеликим парканом та провести зовнішнє освітлення.

Четвертим свій проект представив Сергій Ничипорук (фото 19-22). Він запропонував поділити центр на квадратні зони з озелененням та більше уваги приділити історії міста. Відновлювати арку біля костелу Іоакима і Анни, зазначив він, недоцільно. Варто зробити не арку, а два її підніжжя зі скульптурами. У парку дизайнер запропонував створити арт-простір, встановити монумент монаху-капуцину і зробити кілька відпочинкових зон. На місці обеліску Слави Сергій Ничипорук запропонував встановити великий фонтан.

“Чому я пропоную знести обеліск Слави? Тому що це символ завойовників” , – сказав Сергій Ничипорук.

Заступник міського голови Олег Свідерський зазначив, що питання перенесення обеліску сьогодні на часі не стоїть. Це важлива тема, тому її треба обговорити окремо.

Обговоривши пропозиції усіх дизайнерів та проектантів, які, до речі, виконали усі проектні роботи безплатно, присутні погодилися, що є хороші пропозиції у всіх авторів. Можливо, варто посадити дизайнерів за один стіл, що вони дійшли згоди.

Приблизно за місяць повинні відбутися громадські обговорення і автори проектів мають час їх допрацювати і щось змінити.

Перший крок на шляху до реконструкції центрального простору Володимира-Волинського зроблено. Попрацювати у цьому напрямку ще доведеться багато.

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі