Українці проводжають Івана Драча в останню путь
У Володимирському соборі Києва сьогодні, 21 червня, прощаються із відомим українським поетом-шістдесятником, прозаїком і сценаристом Іваном Драчем. Церемонію відспівування проводить патріарх Філарет.
Прощання із Драчем
Сотні прихильників його таланту прийшли вшанувати пам'ять видатного дисидента і Героя України: родичі, близькі друзі і діячі культури. Також на літургію завітали політики. Як відомо, Іван Драч помер після важкої хвороби у 81-річному віці у київській лікарні "Феофанія". Поховають поета на його малій батьківщині, у с.Теліжинці.
Іван Драч: легенда літератури
У вівторок вранці у лікарні "Феофанія" помер український письменник, кінокритик, громадський діяч Іван Драч.
Він останнім часом хворів - у нього були проблеми із легенями. Письменнику був 81 рік. Іван Драч народився 17 жовтня 1936 у селі Теліжинці Київської області.
За його власною автобіографією, зі стаціонару Київського університету ім. Шевченка його виключили за політичні погляди. Він закінчив виш заочно, працюючи одночасно в газеті "Літературна Україна". Саме там уперше були опубліковані його знамениті твори "Ніж у сонце" та "Смерть Шевченка". Пізніше Іван Драч закінчив Вищі сценарні курси в Москві. Кілька десятиліть був комуністом, але в 1989 році, на з'їзді Народного руху України, його обрали першим головою організації.
Тричі був депутатом парламенту незалежної України. Як повідомляв портал "Знай.ua", українцям нагадали, що говорив покійний Іван Драч про Росію та її президента Володимира Путіна.
Івана Драча можна сміливо віднести до класиків і творців історії країни. Разом з В'ячеславом Чорноволом, Михайлом Горинем, Дмитром Павличком, Ларисою Скорик та іншими відомими активістами вони створили в 1989 році Народний рух — першу офіційну українську антирадянську організацію, яку Драч очолював з вересня 1989 року по лютий 1992 року. Був обраний народним депутатом України кількох скликань.