«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Українців змусять відмовитись від алкоголю

У найближчі кілька місяців в Україні будуть підняті мінімальні ціни на алкоголь. Про це повідомляють ЗМІ.

Відомо, що мінімальні ціни на алкоголь в Україні перераховували ще у вересні минулого року. Діючі ціни, впевнені в МЕРТ, застаріли і їх пора підвищувати.

Згідно з даними виробників алкоголю, якщо в минулому році рентабельність виробництва пляшки горілки 0,5 л була на рівні 3,75%, то зараз - всього 0,2%. У минулому році торгова націнка на пляшку, як заявляють учасники алкогольного ринку, становила 18,36 грн, зараз - 17,4 грн. У зв'язку з цим спільними зусиллями чиновники і профільні асоціації визначили нові мінімальні ціни.Якщо зараз мінімальна ціна на пляшку горілки - 79,55 грн, то після перегляду вона складе вже 89,4 грн.

В середньому горілка подорожчає на 12,4-19,6%, коньяк - на 6,6-9,5%, а вино - на 4,5-13,5%. Доти, поки мінімальні ціни не відповідають реальним витратам, пояснюють в уряді, "тіньовий ринок" буде процвітати.

Так, ціни на нелегальний алкоголь залишаються на рівні мінімальних, а тим, хто виробляє спиртні напої законно, доводиться їх підвищувати, щоб не працювати у збиток.

Українці, обираючи між дешевою незаконною і дорожчию, але легальною горілкою, перевагу віддають першому варіанту. У ситуації, коли мінімальні ціни будуть відповідати економічно обґрунтованим, легальні виробники отримають можливість на рівних конкурувати з "сірим ринком". До слова, представники профільних асоціацій ідею підвищення цін підтримують.

За їхніми оцінками, таке нововведення, з урахуванням зростання доходів, на попит істотно не вплине. "Прийняття та реалізація проекту постанови забезпечить приведення розміру мінімальних цін на алкогольні напої у відповідність з нормами законодавства, зокрема Податкового кодексу,

Закону "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів"; захистить споживачів від контрафактної та сурогатної продукції і призведе до зменшення частки тіньової економіки", - впевнені в МЕРТ.

Варто відзначити, що ціни в Україні невпинно ростуть і вони не найбльші порівняно з іншими європейськими країнами. Однак по співвідношення ціна-зарплатня, більшості українцям багато що не по кишені. Втім сподіватися на покращення та європейські зарплатине варто, адже експерти пророкують підвищення цін до світових.

Як і раніше, аналітики Національного банку України впевнені, що зростання споживчих цін не перевищить 8,9% за підсумками року. Що, втім, все ще вище цільового коридору регулятора 6% ± 2 п.п. Варто відзначити, що за даними Державної служби статистики в травні продуктові ціни стабілізувалися – навіть незначної зміни індексу чиновники не виявили.

Переважно завдяки погодним факторам: в минулому році весняні заморозки підкосили урожай наших аграріїв. Набагато повільніше, ніж раніше, росли регульовані ціни (тютюн, алкоголь), та й тарифи на послуги ЖКГ додавали в травні 2018 го повільніше, ніж рік тому.

З позитивних чинників в Нацбанку також відзначили сповільнення зростання цін на сири і продукти харчування з високим ступенем обробки, послуги та паливо. Хоча всі перераховані вище статті додали за рік від 11 до 16,5%. При цьому в Нацбанку не приховують, що тенденція збільшення вартості продуктів в Україні збережеться принаймні до тих пір, поки українські ціни не зрівняються із загальносвітовими.

 

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі