В Кремлі кіпіш, у НАТО закликали Росію покинути Крим, та вимагає від Росії звільнити захоплених торік українських моряків та кораблі.
За його словами, альянс не має наміру погоджуватися “з незаконною і несправедливою анексією Криму Росією”. Про це йдеться в в тексті його виступу, опублікованому на сайті НАТО.
Пізніше генсек альянсу Йенс Столтенберг заявив, що в ситуації з Кримом і Донбасом Росія недооцінила ступінь згуртованості членів НАТО.
“Вони не очікували, що НАТО буде реагувати так твердо і єдине, посиливши готовність своїх сил, розмістивши сили на сході альянсу, економічними санкціями”, – зазначив він.
НАТО не визнає незаконної анексії Криму та вимагає від Росії звільнити захоплених торік українських моряків та кораблі.
На цьому наголосив голова Військового комітету НАТО головний маршал повітряних сил Стюарт Піч на відкритті засідання Комітету у Брюсселі, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Сьогодні ми будемо мати спільне засідання з партнерами. Хочу бути чітким. Цей Альянс не визнавав і не визнає незаконну анексію Криму. Ми продовжуємо стежити за розвитком ситуації навколо Криму та продовжуємо співпрацю з військовими України. Ми також закликаємо Росію звільнити моряків і кораблі, захоплені у листопаді минулого року поблизу Азовського моря», – заявив військовий керівник НАТО.
Він зауважив, що з огляду на ситуацію, що складається в Чорноморському регіоні, НАТО наростило рівень співпраці з Україною і Грузією, які були і залишаються важливими партнерами Альянсу.
Піч підкреслив, що розвиток військової співпраці з країнами-партнерами залишається вагомою складовою політики Альянсу. Він нагадав, що цього року виповнюється 25 років від початку ефективної співпраці та діалогу з цими державами, завдяки якому вдалося просунути вперед оборонні реформи та підвищити взаємосумісність сил НАТО і країн-партнерів. Сьогодні начальники генеральних штабів країн Альянсу продовжать обговорення шляхів підвищення рівня співпраці з партнерами, посилення їх оборонних спроможностей та сприяння регіональній стабільності.
«Ми не можемо передбачити майбутнього, але саме за вашою допомогою можемо визначити шлях уперед у підвищенні наших оборонних спроможностей. Ефективне стримування має в основі переконання потенційного агресора в тому, наслідки військової операції або конфлікту не будуть відповідати його очікуванням та завдадуть йому значної шкоди. Це вимагає наявності надійних військових спроможностей та політичної волі, щоб діяти», – наголосив Піч.
Він нагадав, що політична воля до посилення оборонних спроможностей Альянсу була чітко висловлена під час брюссельського саміту НАТО влітку минулого року. Військовий комітет відповідає за втілення політичних рішень у практичні спроможності Альянсу.
Учасники зустрічі вшанували хвилиною мовчання пам’ять військовослужбовців, які загинули під час виконання службових обов’язків в операціях НАТО.
Водночас прес-служба НАТО не була готова коментувати зміни у порядку денному зустрічі, пов’язані з учорашнім Указом Президента України про звільнення генерала армії Віктора Муженка з посади начальника Генерального штабу – головнокомандувача Збройних сил України.
Як повідомили Укрінформу з Місії України при НАТО, генерал-армії України Віктор Муженко «отримав статус із Києва» представляти Україну на цій зустрічі, яка відбудеться за планом.
овий головнокомандувач Об’єднаними збройними силами НАТО в Європі генерал Тод Уолтерс пообіцяв розширити військову підтримку України.
Про це пише телеканал новин “24”.
Під час прес-конференції за підсумками засідання військового комітету альянсу, яка транслювалася на YouTube NATO News, Уолтерс уточнив, що мова йде про продовження навчання військ та про розширену співпрацю з метою захисту території України.
“Що стосується підтримки України з боку США, то ми будемо продовжувати сильне співробітництво у сфері навчання, яке у нас було в останні роки”, – заявив він.
У свою чергу голова військового комітету НАТО Стюарт Піч заявив, що на полях засідання провів зустріч з колишнім главою Генерального штабу Збройних сил України Віктором Муженком, який був звільнений президентом Володимиром Зеленським 21 травня. За словами Піча, альянс підтвердив екс-главі Генштабу ЗСУ прихильність у подальшій підтримці України в оборонній сфері.
Російські ЗМІ вже підняли галас з цього приводу.