В Україні безробітним подарували субсидію: як це працюватиме
Українці, які на даний момент не забезпечені офіційною роботою, мають право на державну знижку на оплату комунальних послуг за певним алгоритмом.
Про це стало відомо завдяки повідомленню профільного порталу на сайті українського уряду.
"Безробітні можуть отримати від держави допомогу у сплаті комунальних послуг", — наголошується в повідомленні.
Згідно з проектом Кабміну, особам, які не стоять на обліку в центрі зайнятості, для призначення субсидій слід: - або задекларувати інший дохід (одержання коштів з-за кордону на підробітках) і сплатити за нього внески до Пенсійного фонду; - або погодитися на умовний дохід у 5286 гривень (три прожиткових мінімуми) і виплачувати з нього ЄСВ. Нагадаємо, раніше повідомлялося, що протягом червня у соцмережах почали масово з'являтися історії "жертв" нових правил отримання субсидій, які набули чинності з 1 травня.
Знай.uа вирішили дізнатися, які категорії українців, незважаючи на малі доходи, підпадають під введені обмеження, отримавши відмову у оформленні пільгових тарифів, і чи є можливість повернути втрачену "держзнижку".
За інформацією ГО "Громадський аудит", із загального бюджету на субсидії 71 млрд грн. за січень-травень 2018 року держава перерахувала постачальникам ЖК-послуг у вигляді субсидій 47, 62 млрд грн. і ще залишилося за спожиті послуги 11,04 млрд грн.
Тому сумарно витрачено вже 58,66 млрд грн. і до кінця року залишається всього 12,34 млрд грн. - це фактично 17% від закладеного бюджету.
Як повідомляв портал "Знай.uа" з 1 травня цього року в Україні почали діяти нові правила надання субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг. Тепер, щоб отримати бажані пільгові тарифи, українці повинні пройти відповідну перевірку на наявність у родині автомобіля, якому менше 5 років, задекларованого від стану оренди майна, квартири у 120 квадратних метрів, будинки в 200 квадратів та інший список пунктів.