В українському таборі отруїлися діти, дівчинка в комі
У понеділок, 2 липня, в приватному таборі "Дитячий оздоровчий табір санаторного типу "Славутич", в Київській області, з підозрою на отруєння, були госпіталізовані 12 дітей, одна дівчинка впала в кому.
Про це повідомляє прес-служба Департаменту охорони здоров'я КМДА.
Наразі вже відомо, що після прийому їжі у таборі до лікарню була доставлено дівчинка, яка через невеликий проміжок часу впала у кому та була переведена до реанімацію.
Крім того повідомляється, що крім цієї дівчинки ще 11 дітей поскаржились на власне здоров'я та були госпіталізовані, або ізольовані."Вчора ввечері в Переяслав-Хмельницьку центральну районну лікарню була екстрено доставлена 8-річна дитина з розладом травлення. Організм дівчинки був вкрай зневоднений і вона впала в кому, після чого госпіталізовану перевели до реанімації. Стан дівчинки кваліфікується, як тяжкий. Всього ж погано стало 12 дітям, з розладом шлунково-кишкового тракту 11 з них потрапили в медичний ізолятор табору.
На сьогодні ізольованих залишається 7", - йдеться в повідомленні. Дівчинку, яка впала у кому готують до транспортування в дитячу медустанову Охматдит. За попередньою інформацією, юна пацієнтка є ученицею спортивної школи Дерюгіних. У зміні даної школи - 28 дітей, які прибули в табір для підготовки до змагань. Всього в оздоровчому таборі перебуває понад 200 осіб. Держпродспоживслужба взяла проби їжі, якою годують дітей у таборі, а також аналізи у постраждалих. До слова, комісія з епідрозслідування, за участю прокурора району і наряду поліції, довго не могла потрапити в медізолятор, де знаходилися потерпілі діти. Тільки о 11:55, 3 липня, директор ТОВ "Дитячий оздоровчий табір санаторного типу "Славутич", в присутності двох адвокатів, дозволила почати роботу Комісії з епідрозслідування. Варто відзначити, що раніше в медпункт запорізького оздоровчого комплексу "Маяк" з ознаками отруєння звернулося 30 осіб, з яких 28 дітей.
Про це повідомили в обласному управлінні Госпотребслужби. У четвер, 14 червня за медичною допомогою зі скаргами на розлад шлунку звернулося 30 осіб, у тому числі 28 дітей. Випадки захворювання дітей зареєстровані в 13 з 19 загонів.
В кожному з них зазначається від 1 до 4 хворих зі ступенем тяжкості від легкого до середнього. На даний момент співробітниками Госпотребслужби розпочато санітарно-эпидемологичне розслідування та обстеження закладів для встановлення причин і умов виникнення захворювань.
Зазначається, що за результатами перевірки були виявлені порушення вимог санітарного законодавства: відсутність проточного гарячого водопостачання для миття рук дітей і не були створені умови для миття внутрішньоцехового обладнання та ємностей для третіх страв.
Крім цього, не було дотримано двотижневе меню і порушувалася технологія приготування страв і обробки овочів, а також ігнорувалися вимоги підготовки сировини.