«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Волиньраду прослуховували: деталі (ФОТО)

Валізу з апаратурою, що може бути пристроєм для підсилення сигналу «жучків», розташованих у приміщеннях облради, виявили на даху будівлі.

Про його принцип роботи в коментарі Інформаційному агентству Волинські Новини повідомило джерело в правоохоронних органах, знайоме з подібною апаратурою.

4 березня під час під час доповіді очільника УСБУ у Волинській області Юрія Фелонюка голова облради Ігор Палиця повідомив, що після початку сесії сьогодні у приміщенні під дахом будівлі виявили невідому апаратуру. Валіза лежала у запиленому приміщенні, але на ній пилу не було. З його слів, фахівці припускають, що це пристрій, що підсилює сигнал жучків, встановлених в облраді.

Як зазначає джерело, у валізі – трансивер, на одному зі знімків - структурна схема Е-4, ймовірно, його підключення. На іншому знімку чітко видно диполь кругової спрямованості. При чому, зі слів спеціалістів, не правильно встановлений. Поруч - вузьконаправлена ​​лінійна патч-антена.

Така частота, як правило, використовується для радіорелейних мостів: прийом сигналу від джерела слабкої потужності, його посилення і відправка по мосту. Зі слів експертів, з аналогічним обладнанням можна встановити міст на 30-70 кілометрів.

«Але обладнання - застаріле і встановлене з помилками. Не здивуюся, якщо міст працює всього лише кілометрів на 15-20», - зазначає джерело.

Нацгвардійці кажуть, що, буцімто, ретранслятор стоїть для роботи рацій. А погодження на встановлення пристрою, з їх слів, в 2016 році дав тодішній очільник Волинської ОДА Володимир Гунчик. Разом з тим, для встановлення такого типу обладнання потрібен спеціальний дозвіл Українського державного центру радіочастот, видати який Володимир Гунчик аж ніяк не міг самовільно.

«Нацгвардійці лукавлять. Ніхто заради двох рацій не буде ставити таке дороге обладнання. Швидше за все, стоїть воно для прослуховування», - зазначає співрозмовник.

З його слів, малопотужним джерелом, сигнал якого підсилювало знайдене обладнання, може бути мініатюрний «жучок» для прослуховування або пристрій для передачі відеосигналу.

Аналогічне обладнання випускається вже близько 10 років та використовується виключно державними структурами. Проте, це лише частина обладнання – апаратура, знайдена в кейсі, працює в парі з ще одним комплексом, пошуки якого наразі тривають.

В коментарі Інформаційному агентству Волинські Новини Ігор Палиця зауважив, що про існування цього обладнання на даху Волиньради він не знав. А що стосується інформації про те, що, буцімто, його встановлення санкціонував Володимир Гунчик, то зауважив, що він не мав на це права.

«Володимир Гунчик ніхто, щоб давати такі погодження, бо ця будівля належить обласній раді. Характер встановлення обладнання, яке стоїть без пилу в місці, де навколо все всипане пилюкою, говорить про багато що. А коли Нацгвардія приїхала на місце, то не мала жодних документів на це обладнання.

Ми передали інформацію в СБУ, хай вони цим займаються. Ми тут не займаємось протизаконними речами», - підсумував він.

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі