«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Вся правда про чорних кішок: народні прикмети і цікаві факти

Найвідоміша прикмета: якщо чорна кішка перебігла дорогу, добра не жди.

Кажуть, не пощастить -
Якщо чорний кіт дорогу перейде.
А поки навпаки -
Тільки чорному коту і не везе.
(З пісеньки «Чорний кіт»), інформує UkrMedia.

Що правда, то правда, багато хто просто панічно боїться чорного кота. З ним пов'язана така величезна кількість нещасливих прикмет, що нам захотілося покопатися глибше і з'ясувати, наскільки ж вірні ці забобони. І чи так уже винні ці тварини в наших нещастях?

Найвідоміша прикмета: якщо чорна кішка перебігла дорогу, добра не жди. Особливо погано, якщо кішка бігла «за пазуху», тобто у напрямку до застібки на одязі. Щоб запобігти нещастю, потрібно піти іншою дорогою або хоча б тричі сплюнути через ліве плече і продовжити шлях, склавши дулю в кишені або тримаючись за гудзик. А ще краще дочекатися, поки по цій дорозі хтось пройде.

Ще одна народна прикмета свідчить, що поява в будинку чужого чорного кота - передвісник біди. А під час грози чорний кіт притягує на себе блискавку, тому його неодмінно викидали на цей час на вулицю. І взагалі чорний кіт чи кішка вважалися вірними слугами диявола або, в крайньому випадку, відьми.

Але на противагу цим повір'ям існує безліч протилежних. Наприклад, у моряків вважається, що присутність на кораблі чорної кішки обіцяє вдале плавання.

А в Англії є прикмета, що якщо недалеко від нареченої чхне чорна кішка, значить, заміжжя буде щасливим. У Шотландії говорять: «Чорний кіт на ганку - достаток у домі». В Америці в XIX столітті вважалося, що якщо до дверей прийшов бродячий чорний кіт, потрібно обов'язково впустити його в будинок і проявити всіляку гостинність, тоді обов'язково буде велика удача. До речі, в США в Лік-Спрінгс, штат Індіана, до сих пір існує закон, що пропонує всім господарям чорних котів вдягати своїм вихованцям на шию дзвіночки, випускаючи їх на вулицю в п'ятницю 13-го числа.

Так звідки ж взялися чорні кішки?

Адже волосся кішки «дикого типу» містить два види пігменту: чорний (еумеланін) і жовтий (феомеланін), які і дають типове для більшості ссавців сіре, або агуті-забарвлення. Виявляється, виникнення чорного забарвлення у кішок - результат мутації на генетичному рівні, при якій порушується розподіл жовтого пігменту по волосках. Тварини, носії такої мутації, мають чорне забарвлення шерсті і не мають абсолютно ніякого відношення до потойбічних сил.

А ось цікавий факт з сучасності

У великих населених пунктах, зокрема в містах, чорних кішок набагато більше, ніж в селах. Дослідники намагаються розгадати цей феномен, але поки до єдиної думки не дійшли. Припускають, що, швидше за все, розгадка криється в побічних ефектах гена чорного забарвлення. Помічено, що тварини з чорною шерстю спокійніші, більш стійкі до стресів і більш люб'язно відносяться до людини. Можливо, саме тому чорні кішки краще пристосовані до напруженого міського життя, ніж їх родичі інших забарвлень. Тільки так на сьогоднішній день можна пояснити різке зростання кількості чорних кішок в міських популяціях.

Як видно, чорні кішки абсолютно не несуть в собі ніякої небезпеки, а навпаки, навіть менш агресивні в порівнянні з іншими. Схоже, що і забобони спрацьовують тільки тому, що люди самі налаштовують себе на неприємності. А подібні думки притягують відповідні події. Ось і весь секрет.

І на закінчення - цитата про кішку з давнього єгипетського папірусу: «Коли ти думаєш - вона чує тебе, навіть якщо ти не вимовляєш ні слова. Поглядом Бога вона читає в тобі твої думки »...

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі