«Їм для того, щоб жити, а не живу для того, щоб їсти»: лучани розповіли про ставлення до Посту
Як відомо, піст – це не тільки обмеження у їжі. Перш за все, піст – це духовне очищення і внутрішнє зростання.
Про те, як лучани ставляться до посту, яких дотримуються обмежень і що знають про піст взагалі, "Конкурент" запитав у містян.
МИКОЛА: «Я зараз дотримуюся посту, бо трошки прихворів. Але як правильно постити, я не знаю. Піст – то не обов'язково відмова від їжі. Той, хто може, то може відмовитись від їжі, а хтось і не може... Це духовне перш за все».
НАТАЛЯ: «Ні, зараз немає як постити. Такі ціни, що не купиш нічого пісного. Раніше дотримувалися, а зараз я працюю фізично, тому потрібні сили якісь. Піст – головне духовний. Я вважаю, що це не обманути, не накричати на когось... Головне, щоб в душі було, а не їжа».
ЛАРИСА ПЕТРІВНА І ТЕТЯНА: «Як получається. Зараз в нас час не крепко попостиш. Але піст – це не тільки обмеження в їжі, потрібно дотримуватися духовного посту».
НАТАЛЯ: «У нашій сім'ї посту не дотримуються. Колись був період, коли дотримувалися. Я піст більше сприймаю не як відмову від їжі. В душі має бути. А їжа – то вже питання другорядне. Хтось може, хтось хоче – будь ласка. Хто ні – я не можу сказати, що потрібно засуджувати».
МИКОЛА ІВАНОВИЧ: «Ви знаєте, що попи кажуть, що старшим людям після 60-и років і маленьким дітям постити не обов'язково. Головне – не робити дурниць. Я трішки підкований, у молодості спортом займався, то в мене з культурою харчування все гаразд. Я знаю, як харчуватися, щоб вагу зайву зігнати, яка корисна їжа, а яка не корисна, скільки горілки пити чи не пити, чи варто пити... Плюс життєвий досвід. Тому мені простіше. А є категорія людей, які живуть сьогоднішнім днем. Як кажуть, виделкою і ножем ми риємо собі могилу. По можливості я, опираючись на свій досвід, на знання, мені це легко... Я їм для того, щоб жити, а не живу для того, щоб їсти. А в піст головне не робити якихось капостей, ображатись. Це головне, і попи так кажуть. Головне бути лагідним і доброзичливим у піст».