З нетерпінням чекала на внука, заради цього навіть з роботи звільнитися думала, та няньчити мене так і не покликали
Звістка про вaгiтність невістки мене дуже втішила. Я вже і в школі сказала, що звільняюся і буду няньчити онука. Та на моє велике здивування, няньчити мене так ніхто і не покликав. Натомість діти найняли чужу жінку – «няню».
Я довго не могла прийти до себе, як це так: віддати дитину чужій людині і відкинути рідну бабусю.
З часом я натрапила в інтернеті на цікаву статтю, яка дещо пояснює в таких ситуаціях.
Нашим батькам доводилося стикатися з багатьма стpажданнями, щоб дати нам все необхідне. І в цьому їм допомагали не тільки батьки, а й суспільство. Сучасні ж мами і тати більше сподіваються на свої сили і відмовляються від будь-якої допомоги з боку. Це вже стає нормою, хоча все ще вважається подвигом.
Чому в наші дні молоді люди свідомо нехтують досвідом старшого покоління, звалюючи всю відповідальність на свої плечі.
Суть виховання дітей
«Спочатку ми вийшли з громади: перестали спати семеро на одній лавці і заселили вулики новобудов. А тепер освоїли і новий сімейний уклад: Саша + Маша + іпотека + запланована дитина. Так і вийшла сучасна нуклеарна сім’я», – пояснює суть процесу виховання знаменитий психолог Михайло Лабковской.
За словами фахівця, молоді люди перестали сліпо довіряти досвіду старшого покоління. Заяви на кшталт «я вас трьох виростила – і нічого» більше не вражають, а «нічого» ще не говорить про отримання результату.
Ми згадуємо негативний досвід, перебираємо в пам’яті їхні відповіді на кшталт «тебе забули спитати», «зараз ременя отримаєш» або «мовчи, не ганьби мене», і це нам зовсім не подобається.
Хтось свідомо відкидає допомогу рідних, хтось виховує дітей без допомоги бабусь і дідусів в силу життєвих причин. Але така ситуація потроху стає нормою, а не винятком.
Нове покоління переглядає концепцію самого батьківства. І якщо наші мами і тата сліпо слідували навіть абсурдним порадам своїх батьків (на кшталт закапувати молоко в ніс чи намазувати ясна часником), то ми, озбpоївшись критичним мисленням, здоровим глуздом і інтернетом, пішли тpощити звичні установки.
Суть виховання маленьких дітей
Молоді батьки зрозуміли, що невміння і незнання – це не так і погано. Адже скільки не pоди, скільки не виховуй, а все одно вчишся. Зате куди важливіше не досвід виховання дітей, а те, що дитину оточують найближчі люди, ті, хто його і привів в цей світ, – мама і тато.
Вже здається чимось диким відправляти дітей на літо до дідуся з бабусею. І навіть втомлений батько гарненько подумає, перш ніж відправляти улюблене чадо в село на тиждень-другий.
Він відразу замислюється про підступи. Адже методи виховання родичів його можуть зовсім не влаштовувати. Та й бабусі з дідусями не завжди горять бажанням закидати роботу і власні справи заради проведення часу з онуками.
Може бути, так і правильно? Нехай старші родичі насолоджуються заслуженим відпочинком, в той час як молоді батьки будуть виховувати своїх дітей на свій лад? Як вважаєте?