Загадуйте бажання: Україну накриє видовищний зорепад, де і коли можна спостерігати
Що таке зорепад Оріоніди
Назва потоку походить від назви однойменного сузір’я – Оріона.
При спостереженні за цим метеорних потоком створюється враження про те, що метеори вилітають із сузір’я Оріона.
При цьому рой метеорних тіл, що утворює оріоніди, двічі на рік зустрічається з Землею. При зустрічах спостерігаються два метеорних потоки: навесні — Травневі Аквариди (радіант в сузір’ї Водолія) з максимальним числом метеорів 5 травня, восени — Оріоніди з максимальним числом метеорів 21-22 жовтня. Джерелом цього метеорного потоку вважається відома комета Галлея, які кожен 76 років пролітає повз Землі.
Швидкість і потужність зорепаду Оріоніди
Зенітне годинне число (ZHR) потоку Оріоніди досягає 25 штук кожен рік.
Потік Оріоніди хоч і є яскравим і швидким (близько 148 тисяч миль на годину), проте не найінтенсивніший: середня потужність зорепаду – до 15 метеорів на годину, хоча в 2018 році, за прогнозами, вона складе 20-25 метеорів на годину.
Спостережувана швидкість метеорів, що пролітають через атмосферу – близько 66 км/c. Передбачається, що через кілька років це число зросте до 70.
Коли і де найкраще спостерігати зорепад Оріоніди
Положення радіанта: пряме сходження 95°, схиляння 16°. У середній смузі Східної Європи спостерігати даний метеорний потік краще всього близько 5-ї ранку, коли сузір’я Оріона розташовується високо на південній стороні неба.
Найкращий огляд буде в країнах Північної півкулі, там, де краще видно Оріон, хоч в цілому побачити зорепад зможуть жителі всієї планети.
Краще всього шукати у небі зорепад, перебуваючи над містом. До речі, зазвичай метеори Оріонід мають білий колір, хоча зустрічаються також червоні, помаранчеві, жовті і навіть синьо-зелені.
У Києві побачити зорепад буде проблематично: над столицею України очікується приблизно 6 метеорів на годину, тобто вкрай невелика кількість.