Збіг чи закономірність: українці стали частіше розлучатися, зате довше жити
Україна за роки Незалежності дуже змінилася. Нас сміливо можна назвати проєвропейською країною – принаймні, всі до цього прагнуть, інша справа, що відбувається процес дуже повільно. Експерти міжнародної дослідницької групи за останній період зібрали основні статистичні дані. І як виявилося, земляки почали жити на два роки довше. Але при цьому значно рідше готові створити родину, а розлучаються мало не щодня.
Середня тривалість життя українців
Зараз в середньому українці живуть 72 роки. Як і раніше жінки живуть довше, ніж чоловіки. Тривалість життя українок - майже 77 років, українців - 67 років, повідомила Державна служба статистики. Однак поки в країні більше помирає людей, ніж народжується. Минулого року Україні народилося понад 360 тис. дітей, однак померло на 200 тис. більше. На першому місці серед причин смерті залишаються хвороби системи кровообігу. У минулому році через них померло майже 400 тис. громадян. Зараз нас і вами нараховується всього 42 млн осіб, але це без урахування населення анексованого Росією Криму та тимчасово окупованого Донбасу.
Приріст населення
Серед усього населення майже 8 млн - діти до 18 років. Літніх людей у віці від 65 років і старше - 7 млн. Працездатних українців налічується понад 25 млн. За роки незалежності кількість зареєстрованих шлюбів зменшилася майже вдвічі. Так, у 2017 році зафіксували 250 тис. шлюбів.
Розлучення та демографічна ситуація
До речі, найбільше розлучалися в Україні на початку 90-х. Минулого року зареєстрували майже 130 тис. розлучень, зростає кількість дітей, які народжуються поза шлюбом. Якщо в 1990 році кожна десята дитина з'явилася у жінки, яка не перебувала в зареєстрованому шлюбі, то в минулому - вже кожен п'ятий. Тривалість життя Українки частіше народжують у віці від 20 до 30 років.
Серед причин смерті українських громадян основний залишаються хвороби системи кровообігу. На другому місці - новоутворення. Так, в минулому році кожна сьома смерть сталася саме через рак.
Соціальні цінності
Вже, на жаль, не такі важливі. За статистикою, із 28 держав-членів Євросоюзу в восьми країнах більшість дітей були народжені у пар, які не перебувають у шлюбі. Лідером рейтингу стала Франція, де майже 60% немовлят з'явилися у пар, які не перебувають у шлюбі. Болгарія і Словенія розташувалися на другому і третьому місцях рейтингу. Такі дані опублікувала статистична служба Євросоюзу. Точно такі тенденції зараз і в Україні.
Розлучення, статистика
Жінки більше цінують свободу, улюблену роботу, мріють стати незалежними, а родина вже на другому плані. Може тому 70 тисяч маленьких українців досі живуть тільки з одним із батьків.