ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Збірна України здобула вісім медалей на чемпіонаті світу з самбо

Найуспішнішою на цьому чемпіонаті була жіноча команда, а в бойовому самбо четверте поспіль "золото" виборов Владислав Руднєв, що відсвяткував гопаком.

У столиці Узбекистану Ташкенті завершився чемпіонат світу з самбо. Збірна України завоювала на ньому вісім медалей: два "золота" та по три "срібла" й "бронзи".

Таким чином Україна вчетверте поспіль завершує світову першість із двома золотими нагородами. Минулого року збірна завоювала 19 медалей (два "золота", сім срібних нагород і десять бронзових) та посіла третє загальнокомандне місце.

Цьогорічного ж результату вистачило, щоб у підсумку стати четвертими в медальному заліку. Крім того, Україна ввійшла до топ-3 командного заліку в жіночому та бойовому самбо. У жіночому "синьо-жовті" поступилися лише Білорусі та Казахстану, а в бойовому – ФСР та Узбекистану.

Як виступили українці

Самбістки показали на чемпіонаті найкращий український результат з усіх категорій, принісши три медалі в жіночих дисциплінах. Єдине "золото" здобула Юлія Гребеножко, яка у фіналі вагової категорії до 65 кг подужала бронзову призерку чемпіонату світу-2019, казахстанку Ажар Саликову. Для Гребеножко це перша нагорода такого рівня в кар'єрі.

• Відео фінальної сутички в категорії до 65 кг Ажар Саликова (Казахстан) – Юлія Гребеножко (Україна):

Ще по "сріблу" вибороли Галина Ковальська (до 80 кг) та Анастасія Комович (понад 80 кг). Ковальська вперше дійшла до фіналу, де поступилася чемпіонці світу-2018, білорусці Святлані Тімашенці. Для Галини це четверта медаль у кар'єрі після трьох бронзових нагород.

Натомість "срібло" Комович стало її першою світовою нагородою: у фіналі вона програла представниці ФСР Ользі Артошиній.

У чоловічому самбо Україна також узяла три медалі. Зі "сріблом" змагання завершив Олексій Моісєєв, поступившись у фіналі титулованому самбісту з ФСР Артьому Осіпенку, який до цього вже мав вісім золотих нагород чемпіонатів світу. Для Моісєєва ж медаль була дебютною.

По "бронзі" здобули Дмитро Стеценко (до 88 кг) та Ярослав Давидчук (до 98 кг).

Бойове самбо принесло Україні дві медалі. Чемпіоном світу вчетверте поспіль став 25-річний Владислав Руднєв. Загалом це його п'ята підряд нагорода: в 2017-му він почав із "бронзи", а з 2018-го був непереможним.

У фінальній сутичці в категорії до 79 кг Руднєв здолав узбекистанця Фурката Рузієва, який торік також виграв "срібло", але у важчій категорії (до 82 кг).