Як повідомив сайт DW з посиланням на dpa, додаткові заходи економії ресурсу повинні допомогти уникнути проблем в новому опалювальному сезоні після скорочення постачання газу з РФ.

За словами міністра ФРН у справах економіки та захисту клімату Роберта Габека, на оптимізацію використання енергоносіїв виділять мільярди євро. Це кредитні гроші, який уряд виділить через державний банк KfW для заповнення сховищ газом.

Окрім уже згаданих заходів, планують також залучити до роботи більшу кількість вугільних електростанцій. Якщо не забезпечити достатні об’єми газу в сховищах, взимку його може не вистачити.

Німців також заохочуватимуть скорочувати використання газу. Кому це вдасться, той отримає компенсацію від уряду в “ринковому порядку”. За результатами опитування інституту Forsa, більшість (72%) німців уже зараз почали заощаджувати газ, електрику й автомобільне пальне. Ще 11% опитаних збираються зробити це найближчим часом.

Франція скорочує обсяги газу з РФ

Нещодавно оператор французької газотранспортної мережі GRTgaz заявив, що країна більше не отримуватиме російський газ трубопроводом. Пояснили це “припиненням фізичного потоку між Францією та Німеччиною”.

Із Росії в країну біля Атлантичного океану надходило приблизно 17% від усього об’єму. Його постачали газопроводом або в рідкому вигляді на танкерах-газовозах, найбільша кількість надходила саме трубопроводом, через єдину точку з’єднання з Німеччиною.

Ціни на біржі підскочили

Днями вартість ф’ючерсних контрактів на природний газ на європейській біржі ICE різко піднялася. Так ринок відреагував на інформацію про скорочення газовим монополістом із РФ – “Газпромом” – прокачування блакитного палива через “Північний потік”.

Котирування газових ф'ючерсів у хабі TTF у Нідерландах підскочили до більш ніж 1500 доларів за тисячу кубометрів у четвер, 16 червня. Загалом упродовж дня ціни злетіли на 15% з ранкових 1400 дол. за тисячу кубометрів. Якщо ж брати у розрізі тижня, то газ подорожчав більш ніж на 60%.

“Сьогодні” раніше писали, що Росія погрожує відключенням газу Європі після скорочення об’ємів транзиту по “Північному потоку” нібито через технічні проблеми, та розповідали, у який спосіб директор Оператора ГТС України Сергій Макогон пропонує країні відмовитися від імпорту газу.