Зpoбіть ЦE в квітні, і ваші ТРОЯНДИ бyдуть цвісти так, як нiколи. Oсь гoловні сeкрети бyйного цвітіння троянд
Але щоб троянди якомога довше радували пишним цвітінням, за ними потрібно правильно доглядати, зокрема, правильно підживлювати. Джерело
Троянди для повноцінного розвитку потребують добривах – органічних і мінеральних.
Вміщені в них речовини діють на троянди наступним чином:
– азот допомагає листю і паросткам швидше рости;
– фосфор сприяє рясній закладці бутонів і прискорює розвиток рожевого куща, що дозволяє трояндам легше переносити зимівлю;
– калій допомагає кущам утримувати воду, сприяє якнайшвидшому визріванню деревини і робить кущ нечутливим до хвороб і шкідників;
– мікроелементи зміцнюють кущ і сприяють рясному цвітінню;
– органічні добрива, такі як компост, гній, курячий послід, містять всі необхідні для харчування рожевого куща елементи у вигляді органічних сполук.
Схема підгодівлі троянд така:
1. Перший раз підгодівлю троянд потрібно проводити навесні, найкраще в кінці квітня, відразу ж після обрізки. У цей час необхідно внести азотні добрива – сeчовину, аміачну сeлітру або весняне добриво «джeнджuк». На 1 відро води потрібно взяти 1 столову ложку добрива.
2. Через 7-10 днів після першої підгодівлі, проводиться друга – органічними добривами. Під кожен кущ троянд слід внести по половині відра компосту.
3. Третя підгодівля троянд припадає на червень, коли на кущах формуються бутони. У цей період троянди потребують великої кількості органіки, тому підгодовувати їх слід розчинами курячого посліду, коров’яку або зеленим добривом (по 4 літри під кожен кущ).
4. Четверта підгодівля троянд також проводиться влітку, але вже в липні, коли троянди відцвітуть і будуть обрізані. У цьому місяці вони потребують мінеральних добрива з великим вмістом фосфору або калію, наприклад «дженджик універсальна».
5. Восени підживлення троянд проводять у вересні, вносячи в землю рідкі органічні добрива в поєднанні з калiмагнезію.
Підживлення для кімнатної троянди
Настільки улюблена багатьма кімнатна або китайська троянда також потребує регулярних підгодівлі. Для цього можна використовувати комплексні квіткові добрива, вносячи їх на попередньо политу грунт 1 раз в 7-10 днів.