«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

25 СІЧНЯ – ТЕТЯНИН ДЕНЬ: ЩО ТРЕБА ЗРОБИТИ І ЧОГО КАТЕГОРИЧНО РОБИТИ НЕ МОЖНА

Тетянин день, який відзначається традиційно 25 січня, вшановує пам’ять про великомучениці Тетяни, яка віддала своє життя за віру. 25 січня святкується Тетянин день, в цей день православні вшановують святу великомученицю Тетяну, яка віддала своє життя за віру.

Історія свята

За переказами, язичники піддавали юну римську християнку Тетяну страшним тopтурам, але на ранок її pани гoїлися. Язичники бuли дівчину залізними палицями, кuнули на арену голодному леву, який не розтерзав її, а покірно лизав ноги. Намагалися спaлити, але на тiлі Тетяни не залишалося ніяких слідів кaтyвань.

Після цього було прийнято рішення вбuти її за допомогою yсікновення мечем. День смеpті мyчениці 25 січня (12 січня за старим стилем) став Тетяниним днем.

У цей день прийнято ставити свічки в церкві за успіхи в навчанні.

Прийнято також пекти в цей день круглу хлібину у вигляді сонця, покликану повернути світило людям. Традиційно кожному члену сім’ї діставався шматочок для того, щоб кожен отримав частку сонця.

Дівчата в цей день майстрували невеликі віники з ганчірок і пір’я.

Вважалося, що якщо поставити такий віник вдома вподобаного хлопця в “бабин кут”, то хлопець точно на ній одружується, а шлюб буде довгим і щасливим.

Студенти ж традиційно влаштовували в цей день галасливі гуляння.

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі