«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Гумор зміцнює відносини – наука підтверджує

Сміх – найкращі ліки. І для стосунків теж.

Експерти вважають, що якщо ви і ваша друга половинка звикли жартувати один над одним, то шанси прожити разом довго і щасливо тільки збільшуються, інформує Ukr.Media.

Згідно з дослідженнями, проведеними в Аппалачському державному університеті, одним з показників здорових відносин є те, що пари регулярно жартують один над одним. Так, навіть ваш сарказм в розумних межах, на думку вчених, може бути корисним.

Наука про взаємини

Коли справа доходить до здорових відносин, більшість людей розуміють, що є деякі основні правила, без яких вони неможливі: це довіра, чесність і здатність знаходити компроміс. Але існують і інші показники, які можуть змінюватися залежно від партнерів: це почуття гумору, схожі цілі, симпатії і антипатії.

У своєму дослідженні вчені виявили ще одне досить незвичайне свідоцтво міцних відносин: це звичка жартувати один над одним.

Відмітні особливості

У будь-яких стосунках є свої нюанси, своя родзинка, які роблять їх унікальними - також можна назвати їх «домашніми примхами», якщо хочете. Мова йде про найменші особливості кожного партнера, які зазвичай залишаються прихованими від громадськості: адже, по правді кажучи, це можуть бути не найприємніші наші риси.

Жартуйте

На думку експертів, коли ми не тільки приймаємо ці примхи партнера, але і жартуємо над ними, ми встановлюємо гранично міцний зв'язок. Це дозволяє нам заявити - «Я бачу тебе і готовий прийняти з усіма своїми плюсами і мінусами».

Важливо, щоб кепкування залишалося в межах певних рамок. Нікому не подобається, коли жарти переходять у глузування або коли про недоліки говорять в негативному тоні. Тому робіть це м'якше. М'який гумор та зауваження, зроблені в позитивному ключі, володіють цілющим ефектом, який дозволяє партнерам стати ближчими один до одного.

Сміх - найкращі ліки

Так чому ж це працює? Не дарма кажуть, що старі прислів'я сповнені мудрості. І прислів'я: «сміх - найкращі ліки» чудове тому підтвердження. Партнери, які здатні разом посміятися над своїми вадами, знижують стрес, набувають впевненості і вчаться приймати себе такими, які вони є.

Дослідження демонструють, що сміх знижує рівень гормонів стресу і артеріальний тиск, дозволяючи відчути такий же рівень розслаблення, як і при заняттях медитацією. Немає стресу - немає і сварок через те, хто буде мити посуд, що залишає більше часу на пошук нових страв для вечері і пошук нових фільмів для спільного перегляду.

Насолода загальним моментом

Коли ви жартуєте один над одним, ви, по суті, разом проживаєте поточний момент і створюєте глибоко особистий зв'язок. Ви жартуєте про одну з ваших рис характеру, отримуючи від цього задоволення, що дозволить вам посміятися над цим і в майбутньому, знову позбувшись від зайвого стресу.

Доктор Доріс Баззіні, співавтор дослідження, говорить наступне: «Сміх дозволяє легше справлятися зі складними ситуаціями і знаходити точки дотику з оточуючими. Якщо люди сміються над одними і тими ж речами, вони тим самим стають на одну сторону, а свої «приколи» і пестливі прізвиська лише зміцнюють зв'язок між партнерами».

Позитивні суперечки

Ще однією перевагою гумору у відносинах є те, що він дозволяє партнерам більш ефективно вирішувати конфліктні ситуації. Що це означає? Це означає, що, додавши гумор у напружені ситуації, ви тим самим можете знизити градус напруження і зможете прийти до спільної згоди легше і швидше.

Коли ви жартуєте над своїм партнером, ви, таким чином, позбавляєтеся від негативних емоцій ще в їх зародку, поки вони не розрослися всередині, досягнувши точки вибуху, коли вам захочеться послати свого партнера далеко і надовго.

Підвищення імунітету

Бажаєте доказів? Дослідники також встановили, що сміх допомагає вашому імунітету. Сміливо можете повідомити своєму партнеру, що смієтеся над ним задля його здоров'я - і ці слова потрібно сприймати буквально - тому що сміх зміцнить його (вашу) імунну систему. Більше ніякої застуди!

Не бійтеся сміятися один над одним, але залишайтеся при цьому в здорових рамках. І ваші відносини скажуть за це «спасибі»!

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі