«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Нескорена балерина: Смертельний стриптиз біля дверей газової камери Освенцума

Польська балерина, 23-річна Франциска Манн, опинившись в роздягальні перед газовими камерами з десятками інших єврейських жінок, вирішила не вмирати просто так.

Стриптиз в Освенцімі. Здається неймовірним, але це сталося насправді. Відома польська танцівниця перед дверима газової камери влаштувала показовий виступ, спокушаючи нацистів. Все сталося спонтанно: в голові дівчини дозрів план, як дати відсіч нелюдям, які готові були відправити на смерть майже три тисячі єврейських жінок …

Ім’я танцівниці, яка не побоялася протистояти нацистам, – Франциска Манн (в дівоцтві Розенберг). Її довоєнна життя було пов’язане виключно з балетом, вона перемагала в солідних європейських конкурсах, постійно блищала на сцені і навіть мріяла про власну школу танцю. Ще до війни Франциска встигла вийти заміж. Коли нацисти окупували Польщу, дівчина виявилася в Варшавському гетто.

Щоб не кидати улюблену справу, Франциска була готова виступати навіть в кабаре. Вона все ще мріяла про те, що буде зривати овації, виходячи на сцену концертних залів, а не місцевого театру в гетто. Франциска була на хорошому рахунку у нацистів: їй однією з небагатьох було дозволено залишати територію гетто, оскільки вона працювала кур’єром між гетто і штаб-квартирою німців, що розташовувалася в готелі «Польща».

У 1942 році нацисти запустили програму, згідно з якою євреям нібито надавалася шанс виїхати за кордон при наявності у них паспорта нейтральної країни. Звичайно ж, таких паспортів у єврейських поляків не було, однак нацисти виявилися хитрі: таємно поширювалися чутки, як купити такі паспорти. Суму називали нечувану – близько півтори тисячі доларів (сьогодні це близько 20 тисяч доларів). За ці гроші можна було отримати рятівний громадянство в одній з латиноамериканських країн.

Програму запустили для того, щоб змусити вийти з підпілля тих євреїв, яким до цього вдавалося переховуватися в «арійської» частини міста. У цьому випадку вони не тільки розсекречували себе, а й добровільно віддавали всі свої статки. Франциска була однією з тих, через кого інформацію поширювали серед євреїв. Імовірно, вона не знала про те, як йтимуть справи, і дійсно вірила обіцянкам, що, пред’явивши паспорт, можна буде втекти з Польщі. Забігаючи наперед скажемо, що таким чином врятувалися лише кілька сотень людей, це було зроблено для того, щоб всі інші повірили обіцянкам і охоче взялися купувати заповітні паспорта.

Люди, яким «пощастило» купити підроблені паспорти, повинні були поїздом дістатися до кордону Німеччини, а звідти – отримати заповітний пропуск на свободу. Проте все виявилося зовсім інакше. Поїзд, в якому їхали майже три тисячі чоловік, відправився на південь Польщі, туди, де розташовувався табір Освенцим. По суті, це був єдиний випадок, коли сюди приїхав комфортабельний пасажирський поїзд.

Пасажирів обдурили, сказавши, що вони прибули на кордон зі Швейцарією, а біля вагонів їх зустрів Франц Хесслер, який представився співробітником Міністерства закордонних справ Третього рейху. Нацисти пояснили, що процедура проходження через кордон вимагає дезінфекції, тому настійно рекомендували всім пасажирам послідувати в роздягальні.

Мабуть, в цей момент частина пасажирів все ж здогадалася, що сталося. У жіночій роздягальні почалася паніка, деякі дівчата і жінки моментально усвідомили, що їх чекає попереду. Франциска була з їх числа. Вона виявилася однією з тих небагатьох, хто не став плакати і кричати, вона все робила спокійно. Побачивши, що охоронці з цікавістю стежать за кожним її рухом, вона стала навмисно плавно стягувати з себе весь одяг. Стриптиз привернув увагу нацистів, ніхто не міг відірвати очей від танцівниці, роздягали догола. Мабуть, в цей момент у Франціски з’явилася ідея, як помститися вбивцям.

Франциска навмисно залишалася в туфлях, поки буквально не довела нацистських наглядачів до знемоги. Потім вона стрімко зняла туфлю і кинула в обличчя одному з охоронців. Удар каблуком виявився настільки сильним, що нацист схопився обома руками за щоку. Франциска не розгубилася і в цей момент вихопила у нього зброю. Далі були кілька пострілів: есесівець Йозеф Шіллінгер був убитий, а Еммеріх (один із садистів конлагеря) поранений в ногу так сильно, що після лікування назавжди залишився калікою. Інші жінки, побачивши, що відбувається, теж накинулися на своїх мучителів. Шансів врятуватися не було, але вони били, кусали і дряпали нацистів. Це був бунт, захлинувшись у крові, але показав, що навіть перед лицем смерті можна залишатися безстрашним бійцем.

Есесівці насилу вибігли з роздягальні, закрили двері і розстріляли через тонкі стіни всіх, хто був в кімнаті. Франциска Манн і всі інші жінки загинули героями.

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі