Ознаки існування життя: на Марсі виявили органічні молекули метану
Марсохід Curiosity виявив у гірських породах Марса молекули органічних сполук невідомого походження.
Молекули були знайдені в зразках породи, вік яких перевищує 3 млрд років, повідомляється на сайті NASA, передає РБК.
Як передає dt.ua з посиланням на Reuters, вчені NASA вважають, що саме ця знахідка може бути доказом існування життя на Червоній планеті; на Землі частину цього газу виробляють мікроорганізми. Метан був виявлений на дні пересохлого озера, в осадових породах віком близько трьох мільярдів років.
Марсохід пробурив верхні п'ять сантиметрів скелі для того, щоб зібрати матеріал і передати матеріал на аналіз. Концентрація органічного вуглецю в зразках у 100 разів більша, ніж у зразках, які раніше знаходили на поверхні Марса.
"Враховуючи присутність органіки на його дні (мова йде про дно кратера Гейл, де 3,5 млрд років тому, швидше за все, знаходилося озеро, - ред.), тепер питання про існування марсіанського життя стало ще актуальнішим", - заявляє планетолог з університету Утрехта Інге Кейт.
Також з'ясувалося, що під час марсіанського літа рівень метану вищий, ніж взимку, і концентрація газу в атмосфері змінюється від сезону до сезону.
На думку вчених, газ утворюється в нижніх шарах марсіанського ґрунту. Цілком імовірно, що він з'явився на Марсі в результаті діяльності мікробів або ж геотермальних процесів. Скептики, однак, стверджують, що метан привезли з Землі.
"Марс говорить нам дотримуватися курсу та продовжувати шукати ознаки життя", - заявив Томас Цурбухен, заступник адміністратора наукової місії NASA. Він також висловив упевненість в тому, що в ході операцій на червоній планеті будуть нові "захоплюючі дух відкриття".
Проте поки говорити про ознаки життя на планеті рано, вважає провідний науковий співробітник дослідницької програми NASA під назвою "Марс".