«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

«Розпаскудився наш нарід»: місцеві скандали 100-літньої давності

В луцькій пресі 1920-х років вдалось натрапити на скандальну замітку про те як в Луцьку не могли поділити американську гуманітарну допомогу в 1922 році.

Про це пише Район.Луцьк.

Публікація «Поділ американських дарів-одягу» розповідає про тодішніх лучан, подаємо текст в оригіналі: «Оскільки розпаскудився наш нарід і оскільки ласий на дурницю – свідчить яскраво останній поділ американських дарів між мешканцями Луцька.
Прийшлось бути глядачем поділу одежі між православним населенням, якого доконував (авт. виконував) священик покровської церкви. Вся одежа була складена в притворі самої церкви і чудно було бачити, коли людська безгранична заздрість не шанувала навіть святині Божого храму, а зробила з нього правдивий базар. Чого там тільки не було чути, і прокльони, і нарікання, і лайку.

Все це сипалось на голову священика, який взяв на себе обов’язки ділити цю одежу. Ніхто навіть і не згадав, що ця одежа є подарунком американців і не можливо було їх примусити жертвувати нову одежу, а коли якійсь міщанці припало якесь діряве лахміття, то звинувачували в цьому священика, що він перевідник і зажерся. Сумний малюнок. А ще сумніше стає на серці, коли на другий день на торгу вешталися численні купці і затято торгували цим подарунком з «бідної Європи».
Замітка надрукована в народному українському тижневику Волинської землі «Наш голос», який виходив на українській мові в міжвоєнний період.
Такі публікації з минулого міста є прикладом того, які «традиції» лучан не потрібно переймати, адже через багато десятиліть стає прикро за вчинки земляків.

Автор: Тетяна Яцечко-Блаженко

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі