«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Справа не в жінці!

Напевно ви чули, що жінка повинна надихати чоловіка на заробітки. Ще б пак – здається, про це говорять з кожного ящика. А ще так і кажуть, мовляв, якщо чоловік заробляє мало, то це через його жінку, така вона негідниця.

Ні! Справа не в жінці!

Вся ця теза – це безумство, шкідливе безумство. Цією статтею я хочу показати всю глибину цієї мерзоти. Чому чоловік не заробляє І чоловіки, і жінки не заробляють лише з двох причин – не вміють або не хочуть.

Не вміє чи не хоче знаходити клієнтів, вести переговори, виконувати свої обов’язки як треба, працювати на більш складних ділянках, освоювати нові види обладнання, переїжджати туди, де більше платять та ін. Ось і всі причини. Звичайно, можна ще сказати, що людина не може.

Але якщо придивитися, то будь-яке «не може» в результаті перетворюється в «не вміє» або в «не хоче». Наприклад, ось в країні важка економічна ситуація.

Можна, наприклад, продавати наркотики і непогано заробляти собі на життя, але людина не робить цього. Не може?

Ні, звичайно. Чи не хоче (і це можна тільки вітати). Так що чоловік (як і будь-який інша людина) не заробляє всього з двох причин – не вміє або не хоче.

Тепер, знаючи це, давайте подивимося, як теза «жінка надихає чоловіка на заробляння грошей» витримає зустріч з реальністю. Натхнення марне Не всі знають, але натхнення працює дуже погано. Закон Еркса-Додсона говорить чітко – для складної діяльності висока мотивація шкідлива.

Чим складнішою є діяльність, тим нижчим оптимум мотивації. Заробляння грошей – це дуже складна діяльність, тут потрібна не мотивація, не натхнення і не вогонь в очах.

Тут потрібна кваліфікація і дисципліна. І трохи удачі.

Жінка може скільки завгодно надихати заробляти, але якщо чоловік не вміє працювати, то натхнення тільки погіршує ситуацію – чоловік намагається, у нього закономірно не виходить (бо не вміє ж!).

У нього опускаються руки. Отже, не можна надихнути на дії, якщо людина не вміє виконувати ці дії. Можна, звичайно, спонукати людину вчитися, але, по-перше, вчитися ще не означає заробляти. А по-друге, навчання – теж складна діяльність і закон Еркса-Додсона застосовується до неї в повній мірі.

Одним словом – ні: якщо чоловік не вміє, жінка не зможе його надихнути. Найбільше впливає ситуація Соціальні психологи багато і уважно вивчають вплив людей одне на одного. І основний висновок буде, мабуть, таким – найсильніше впливає ситуація.

Тобто вплив на іншу людину, це в першу чергу зміна ситуації, в якій вона знаходиться. І тут ми знову повторимося – жінка безсила надихнути чоловіка працювати, якщо він не хоче. Умовляння, заклики, підбивання тощо не спрацюють.

Адже ситуація не змінюється. Інша річ, коли змінюється ситуація – наприклад, народжується дитина. Я неодноразово стикався з ситуаціями, коли народження дитини призводило до відчутного зростання зарплати чоловіка. Чому так?

Тому що дитина – це витрати. На витрати потрібні гроші. Ось чоловіки і починали працювати більше і заробляти більше.

Один знайомий керівник відділу продажів так і говорив: «Дуже радію, коли мої хлопці одружуються – значить, буде або іпотека, або дитина, а краще все разом. Тоді вони нарешті починають працювати так, як мені треба».

Ситуація спонукає чоловіка працювати більше, але ми ж не говоримо, що це дитина так надихнула чоловіка, чи не так?

Адже річ не в натхненні, а в тому, що чоловік, який вже вміє заробляти, дивиться на дитину і розуміє, що потрібно заробляти більше.

Розуміє – і починає заробляти більше. Правда, на жаль, багато хто дивиться і не розуміє. І не заробляє.

Поживне і безпечне середовище

Гаразд, скажете ви, але хіба з усього цього випливає, що жінка взагалі ніяк не впливає на чоловіка в плані заробітку?

Хіба буде він хотіти заробляти для тієї, хто доїдає його печінки та не дає кроку ступити? Ви підходите до проблеми не з того боку – ось, як я відповім.

Безумовно, в стосунках дуже важливе безпечне і живильне середовище. Я багато разів писав про це і збираюся писати ще більше. Безпечне і живильне середовище дуже приємне, ніхто не сперечається. Однак таке середовище – не справа рук однієї жінки.

Безпечну та поживну атмосферу створюють обидва учасники подружжя. Я підкреслюю – обидва.

Говорити про одну жінку, як про відповідальну за психологічний стан в сім’ї – просто наївно. У парі надихають обидва.

Захоплення іншим – необхідна умова стосунків, я про це писав багато і детально. І тому не можна робити акцент на комусь одному.

Завдання обох партнерів, якщо вони, звичайно, хочуть щасливого шлюбу – постійно захоплюватися, надихати, обіймати, підтримувати, вислуховувати, допомагати і так далі і тому подібне. Зауважте – обох, а не тільки жінки. Завчена безпорадність

Ну добре, заперечите мені, а що, жінка не може відбити у чоловіка бажання заробляти?

Ось тут я погоджуся – теоретично, звичайно, може. Якщо постійно докоряти, лаяти, висувати претензії, принижувати і все в такому дусі, можна сформувати у людини завчену безпорадність (особливий пасивний стан організму, відкритий в 1967 Мартіном Селігманом).

Але подібним чином схожу вивчену безпорадність може сформувати і чоловік у своєї дружини. І це все буде лежати в площині руйнування безпечного і живильного середовища, про яке я писав вище, а не в площині заробляння грошей.

А створення безпечного і живильного середовища, нагадаю, справа двох, а не однієї лише жінки. В чому ж шкода?

Тепер розберемося, чому ж теза «жінка надихає чоловіка на заробляння грошей» шкідлива. По-перше, вона шкідлива через перекладання відповідальності. Жінка виявляється відповідальною повністю, а чоловік – повністю безвідповідальним.

В результаті жінка вплутується в безнадійну справу та відчуває безсилля і провину, а чоловік виходить сухим з води і може ще й докоряти жінці, мовляв, дивися, як ти погано стараєшся, це все через тебе. По-друге, ця теза вказує на неправильний напрямок для зміни.

Гроші з’являються не від натхнення, а від роботи. Щоб заробляти більше, потрібно думати і робити (і ще фортуна не завадить).

Але чоловік, засліплений тезою про дружину і натхнення, замість того, щоб думати і діяти чекає, коли жінка його надихне.

З розумної точки зору, йому варто озирнутися і подивитись, де і хто заробляє більше, а потім подумати, як йому туди потрапити.

Наприклад, він працює програмістом і бачить, що більше за нього заробляють ті, хто засвоїв певну мову програмування. Висновок? Іди, опановуй, підвищуй кваліфікацію.

До чого тут натхнення? Тут треба думати і робити.

По-третє, ця теза робить з чоловіка підневільну тварину, яка сама по собі нічого не варта (від цього всього просто тхне сексизмом).

Тим часом чоловік, як не дивно, є цілком бадьорим суб’єктом, який може і сам по собі активно рухатися і досягати. Так, часто чоловікам потрібно менше, ніж жінкам (якось мій хороший товариш так і сказав, мовляв, я можу прожити на 200 доларів, мені більше не треба, але я хочу, щоб моя жінка могла дозволити собі не працювати).

Але зверніть увагу – він говорив саме про бажання заробляти для жінки. Не про натхнення, а про бажання.

Тобто, він хоче заробляти для неї. Це його бажання, а не її заслуга.

Чоловік – не худоба. Ну і, крім того, не всім чоловікам потрібно менше, ніж жінці. Так що теза шкідлива, дуже шкідлива. Що робити?

Жінкам варто не піддаватися на ці провокації і не звалювати на себе зайву відповідальність. Чоловікам варто не піддаватися спокусі перевалити всю відповідальність на жінку і все-таки займатися своїм життям самостійно.

Всім разом варто створювати безпечне і сприятливе середовище, щоб в шлюбі було добре обом.

Висновки.

Теза «жінка надихає чоловіка заробляти гроші» неправильна і відверто божевільна. Її дотримання неабияк шкодить і жінкам, і чоловікам. Так, вкрай важливо створювати безпечне і сприятливе середовище у стосунках, але гроші з’являються завдяки роботі та ввімкненій голові, а не завдяки натхненню.

 

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі