«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Топ 5 міфів про онкологію, яким не варто вірити

Що це за хвороба, як лікуватися і чи можна від неї вберегтися, дізнаємося в матеріалі.

Чому раптом організм починає сам себе вбивати? З чого раптом здорова клітина починає мутувати? Сучасна медицина в більшості випадків не може точно передбачити, де і коли може початися процес мутації, але існують так звані фактори канцерогенності - визначені умови, при яких клітинний збій більш імовірний. Але навіть наявність всіх цих факторів не гарантує виникнення раку у тому чи іншому організмі. Так як себе убезпечити? Чи існує звід правил, виконання яких може забезпечити людині захист? Саме тому, що сучасна медицина поки ще не може чітко відповісти на ці питання, і виникає безліч теорій, залякувань і міфів. Розглянемо деякі з них, інформує Ukr.Media.

Міф №1: Раком можна заразитися

Почнемо з того, що рак - це не інфекційне захворювання, що ним не можна заразитися ні через їжу, ні повітряно-крапельним шляхом, не проживаючи поруч із хворою людиною. Єдине, що може передаватися від людини до людини - це генетична схильність до того чи іншого виду онкологічних новоутворень. Також існують віруси й бактерії, що можуть збільшувати ризик виникнення раку. Такі види пухлин так і називаються - вірус-асоційовані пухлини. Наприклад, вірус папіломи людини (ВПЛ) значно підвищує ризик виникнення раку шийки матки, але в природі існує понад 100 видів цього вірусу, з яких тільки 10 здатні привести до раку. Також наявність в організмі людини бактерії Helicobacter pylori може провокувати рак шлунка. Ця бактерія дуже поширена серед дорослого населення, але викликає рак вона лише в малої кількості людей. За останніми дослідженнями Cancer Research UK, організації з дослідження раку у Великобританії, всього в одному з 100 випадків можливий підвищений ризик розвитку раку шлунка саме внаслідок наявності в організмі Helicobacter pylori. Небезпечні і віруси гепатиту В і С, які є причиною виникнення цирозу печінки, що саме по собі може стати пусковим механізмом для розвитку раку печінки.

Міф №2: Не їж м'ясо і цукор і не захворієш на рак

Дійсно, Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) в 2014 році в пріоритетному порядку рекомендувала провести оцінку канцерогенності червоного м'яса і м'ясної продукції. Ця рекомендація була зроблена на основі епідеміологічних досліджень, які вказують на те, що з регулярним вживанням в їжу червоного м'яса або м'ясної продукції може бути пов'язане незначне підвищення ризику захворювання деякими видами раку. Хоч ризики і виявилися малі, деякі організації в сфері охорони здоров'я рекомендують обмежити вживання м'яса. Експерти зробили висновок, що щоденне вживання в їжу 50 грам м'ясної продукції підвищує ризик розвитку колоректального раку на 18%. Але через високу поживну цінність і унікальність цього продукту повністю відмовлятися від м'яса не варто. Необхідно провести оцінки ризику, щоб зіставити небезпеки і користь вживання в їжу червоного м'яса і м'ясної продукції і скласти особисті дієтичні рекомендації. Наприклад, відмовитися від м'ясної продукції, отриманої за допомогою обробки (соління, в'ялення, ферментації, копчення або інших способів консервування) і спрямованої на посилення смаку або збільшення терміну зберігання. Так само відбувається і з цукром. Інформацію про шкоду чого-небудь потрібно ділити щонайменше на два. Хоч і встановлено, що ракові клітини споживають більше глюкози, ніж звичайні, але немає релевантних досліджень, що надмірне споживання цукру призводить до розвитку раку. Швидше, це все зайвий раз нагадує нам про загальні правила правильного харчування. Надмірне споживання солодкого, солоного, копченого і смаженого веде до надмірної ваги, яка набагато більше пов'язана з підвищеним ризиком розвитку злоякісних пухлин, ніж окремі продукти.

Міф №3: Рак - це стовідсоткова смерть

В даний час рак є причиною майже кожної шостої смерті в світі. Щороку від нього помирає більше восьми мільйонів чоловік в світі, тоді як хворіє більше 14 мільйонів, повідомляє ВООЗ. І, звичайно, результат для всіх людей один. Але якщо розглядати розвиток медицини в комплексі, то на даний момент людство просунулося досить далеко в області лікування онкологічних захворювань. Значно покращилася діагностика захворювання на ранніх стадіях. Сьогодні в світі існують ефективні і доступні методи скриннига та визначення позитивних онкомаркерів за аналізом крові. Зростає також і якість допомоги хворим, навіть з тими захворюваннями, які раніше вважалися невиліковними, тепер люди живуть роками. Наприклад, ще двадцять років тому пацієнти з раком підшлункової залози, навіть після хірургічного втручання та післяопераційного лікування, гинули протягом двох років. Зараз за допомогою комбінованого підходу (променева + хіміотерапія) і удосконаленої техніки дають вже десятирічне виживання. Найбільший прогрес досягнутий у стримуванні раку товстої кишки, на другому місці - лімфома (крім лімфоми Ходжкіна). Але для дев'яти окремих видів раку виживання все ще не перевищує трьох років. Наприклад, за останні десятки років не було майже жодного прогресу досягнуто при раку легенів, головного мозку і підшлункової залози.

Міф №4: Нетрадиційне лікування може допомогти

Найнебезпечніший і справді шкідливий міф - це те, що існує якесь альтернативне лікування, яке ефективніше традиційного. Починаючи від сокових дієт, будь-яких систем живлення і виведення токсинів, закінчуючи лікуванням високими дозами вітаміну С, содою або соком алое. Існує думка, що онкологи навмисно приховують чудодійний засіб, здатний вилікувати від пухлини, щоб не залишитися без роботи. Виходячи з світового досвіду, людина може приймати будь-які Бади, вірити в сире харчування або суперфуди, але головне, щоб це не йшло врозріз з основним планом лікування. Віра в хороше, позитивний настрій нерідко допомагають хворому краще справлятися з труднощами хвороби, тому якщо йому легше від соків, то чому б і ні. Біда трапляється тоді, коли пацієнт відходить від традиційного лікування і повністю віддається в руки альтернативних методів. На практиці лікарів були випадки, коли хворі, що мали високі шанси на ремісію, припиняли успішне лікування і їхали в гори лікуватися звуком дзижчання бджіл і медитацією. Такі випадки в ста відсотках закінчуються летальним результатом, на жаль.

Міф №5: Рак - це покарання за неправильне поводження

Навіть з точки зору основних релігій, хвороба не трактується як покарання, а, швидше, як випробовування, яке повинно зробити людину сильнішою. Але, на жаль, на цьому міфі спекулюють недобросовісні люди, які очищають карму, відкривають чакри, знімають порчу, словом, даремно витрачають дорогоцінний час хворого. Ця хвороба торкається навіть дітей, які навряд чи могли встигнути серйозно згрішити, тому цей зв'язок абсолютно надуманий. Також відсутній зв'язок між стресом і виникненням раку. Однак, хоча сам по собі стрес ні на що не впливає, у людей, які страждають неврозом і підвищеною нервовою збудливістю, часто розвиваються згубні звички, такі як паління або переїдання. І це, в свою чергу, призводить до ризику розвитку онкології. Виходить таке собі замкнене коло, вихід з якого тільки один - піклуватися про себе, стежити за способом життя та харчуванням і берегти нервові клітини.

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі