«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Усередині стародавніх горщиків виявлена несподівана знахідка: з'явилося фото

Міжнародна група археологів виявила в Хорватії стародавні керамічні посудини, в яких збереглися найстаріші рештки сиру, чий вік сягає 7,2 тисяч років. Про це повідомляє видання Science Alert.

Артефакти були знайдені на місці археологічних розкопок на узбережжі Далмації (північний захід Балканського півострова). Частина з них була віднесена до культури імпресій – декоративного стилю епохи неоліту, який був поширений від Адріатичного моря до атлантичного узбережжя. Характерною його особливістю є відбитки на кераміці раковин молюска Cerastoderma edule.

Вчені виявили сліди органічних речовин на поверхні посудин, попередній аналіз яких показав, що це були залишки молока. Знахідка свідчила про те, що молочні продукти були важливою частиною раціону харчування людей неоліту. Хоча у дорослих того часу була поширена непереносимість лактози (через відсутність гена толерантності до лактози), маленькі діти часто вживали тваринне молоко. Зберігання продуктів на його основі в посудинах могло стати ефективним способом пом'якшення наслідків від нестачі свіжої їжі.

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі