Вчені знайшли найдієвіший захист від ВІЛ
Незважаючи на те, що ажіотаж навколо ВІЛ в ЗМІ сильно подутих останнім часом, число людей, що живуть з цим захворюванням, у всьому світі невгамовно зростає. Експерти все ще намагаються знайти ліки від вірусу і нагадують про заходи безпеки. Передає Clutch.
Інформативний спосіб захисту
Така міра профілактики полягає у поширенні інформації про методи захисту, починаючи з підліткового віку, 13-14 років. Саме цей вік фахівці вважають оптимальним для початку розмов про серйозність хвороби.
Доконтактный метод профілактики
Такий метод профілактики має назву PrEP, до нього ставляться не токсичні таблетки від ВІЛ-інфекції, які потрібно приймати щодня. Коли організм піддається атаці вірусу — ризик інфікування дорівнює нулю. PrEP не підходить для тих, у кого немає активного статевого життя, тобто захищеного сексі рідше двох разів в місяць.
Презервативи
Найбільш простий і доступний метод профілактики. Вірус не може проникнути через презерватив, тому людям з цим захворюванням можна займатися захищеним сексом. Вчені озвучили нові дані показників ефективності презервативів. На сьогоднішній день засоби контрацепції можуть убезпечити в 90% випадків, в 10% залишається на розрив презерватива і на повторне використання. Останній варіант, на жаль, часто використовується в країнах третього світу.
Що робити, якщо презерватив порвався
• Перший етап. Фахівці попереджають, що в разі розриву презерватива потрібно звернутися в найближчий СНІД-центр і здати аналіз на ВІЛ протягом 24-48 годин.
• Другий етап — повний курс антиретровірусної терапії на місяць, так званої постконтактної профілактики.
• Третій етап. Через місяць здати аналіз на ВІЛ-інфекцію, подивитися результат.