За два роки в соленій воді, сукня перетворилася в шедевр сучасного мистецтва
Ізраїльська художниця Сігалом Ландау створила вже кілька робіт за допомогою солі Мертвого моря. Її останній проект називається «Солена наречена». Для нього дівчина занурила у воду Мертвого моря весільну сукню — і приготувалася чекати.
На створення цієї роботи художницю надихнула п’єса Рої Хена «Діббук», написана в 1916 році. Вона розповідає про дівчину-хасідке, яка збирається вийти заміж за чоловіка з благополучної заможної родини, але в неї вселяється дух її померлого коханця.
Сукня, яку Сігалом Ландау взяла для свого проекту, повністю повторює плаття героїні, яке було на ній під час вистави «Діббук» в 1920-і роки. Опустивши плаття в море, Сігалом регулярно відвідувала його, спостерігаючи, як його покривають кристали солі.
За словами художниці, ця трансфромація повинна була стати символом того шляху, який пройшла героїня «діббука», а також її власних взаємин з Мертвим морем. Однак проект став розвиватися не зовсім так, як задумала Сігалом …
«Рік за роком я дізнавалася все більше про це дивовижне місце, що знаходиться нижче поверхні Світового океану, — каже Сігалом Ландау. — Тут живе магія, породжує нові експерименти, ідеї, осяяння. Наче ти зустрічаєшся з абсолютно іншою культурою і уявленнями про час, опинившись на іншій планеті».
Сігалу приблизно уявляла собі, як буде виглядати плаття через 2 роки, проведені в солоній воді. Вона повністю віддала процес на відкуп стихії, не намагаючись втручатися.
Найбільшим сюрпризом для художниці стала величезна вага її нової роботи, яка збільшилася за рахунок численних соляних кристалів. Щоб підняти плаття з води, довелося викликати спецтехніку.
Шедевральне соляне плаття, яке вийшло в результаті проекту, виставлялося в Лондонському музеї сучасного мистецтва в рамках виставки «Солона наречена».