«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Чому відносини між братами і сестрами не ладяться і як це виправити: відповідь психолога

Відносини між братами і сестрами не завжди мирні та безхмарні, а часом навіть навпаки – похмурі й агресивні.

Психолог Кардер Стаут розповіла, як знайти баланс між спорідненою лояльністю і нашими власними бажаннями і потребами, що робити, якщо ви перебуваєте в тіні брата/сестри або думаєте, що хтось страждає у вашій тіні, як вчинити, якщо вам не подобається партнер вашого сиблінга і що мати на увазі, коли брат або сестра просять позичити грошей, передає WoMo.ua.

Старший, середній, молодший
Зараз ми говоримо про архетипи, які широко зустрічаються в народній творчості і громадській думці. Старша дитина – найбільш цілеспрямована, щаслива і схильна до успіху, а молодша – веселий нехлюй, бунтар. Чи так це?

Звичайно, навколо вас про це всі говорять і це може якось впливати на те, яким ви виросли, але всі ці архетипи і стереотипи впливають на формування особистості набагато менше, ніж стиль виховання ваших батьків і принципи вашої родини.

Якщо ви росли з батьком-нарцисом або пережили важке розлучення батьків, то це позначиться на вас набагато більше, ніж порядковий номер при народженні. Так, і, безумовно, відіграє важливу роль ваш темперамент, ваші нахили. Тому не піддавайтеся спокусі скинути все на міфи про старших і молодших братів, ваша особиста історія важливіша за будь-який міф – живіть на повну і без жалю.

Вірність і провина
Намагатися бути ідеальним братом або сестрою – це як намагатися зберегти позу йога і не сміятися, тому що в цей момент вас лоскочуть, тому що стовідсоткова лояльність і ваші особисті інтереси погано поєднуються. Пам'ятайте, бути родичем – це не означає заслужити право вважатися вашим найкращим другом.

Є чимало випадків, коли братом або сестрою виявляється досить шкідлива, недалекоглядна і груба людина. Тоді потрібно виставити здорові кордони. Ми часто втрачаємо себе в життях наших братів і сестер і забуваємо, що треба дбати і про себе. Здоровий егоїзм насправді допомагає нам підтримувати власний ресурс і таким чином бути в змозі допомогти іншим. Якщо ви варитеся в драмах сестри або брата, в певний момент непогано б відвести людину до хорошого психолога, тому що ви особисто допомогти не зможете, тільки вимотатись емоційно разом з близькою людиною. Ми хотіли б допомогти, але перш за все ви зобов'язані допомогти собі, якщо ви будете спокійні і позитивні, добре буде не тільки вам, а й оточуючим, включаючи сестру або брата.

Точки зору
Буває так, що сестра або брат мають абсолютно інший світогляд. Я вважаю, що найкращий спосіб духовного й емоційного розвитку – контакт з іншими точками зору. І чим комфортніше нам із самими собою, тим більше ми відкриті для людей з іншими поглядами. Пам'ятайте, що брат або сестра не обов'язково повинні входити в ближнє коло ваших довірених осіб, але при бажанні ви можете багато чого навчитися, взаємодіючи з ними.

У тіні успіху
Ми живемо в світі, який вимагає від нас постійного порівняння з іншими. ЗМІ говорять нам про те, що краса чи багатство – гарантія щастя: ми прокручуємо це в голові і постійно порівнюємо себе з іншими.

Насамперед усвідомте те, що ви відчуваєте, і не знецінюйте ці почуття. А тепер подумайте, як ставитися до яскравішого брата чи сестри, виходячи з ваших нових принципів прийняття та поваги. Ці принципи можуть сформуватися, тільки якщо ви приймаєте і поважаєте себе, свій досвід, досягнення, інтереси, характер.

Успіх – справа відносна, хіба у вас зовсім не було ніяких моментів особистого тріумфу? Як ви почуваєтеся перед сном? Ви страждаєте сумнівами і жалем чи повні оптимізму й радості? Якщо ваша емоція – радість, значить, ви дуже успішні. Таким чином, займайтеся більше собою і своїми успіхами, а не фокусуйтеся на досягненнях братів і сестер. Та й чи знаєте ви точно ціну їхнього успіху?


Якщо ж успішний – ви, то як впоратися з почуттям провини, яке відвідує вас при порівнянні з менш щасливим сиблінгом? Простіть себе за свій успіх. Ніхто не повинен соромитися того, що у нього щось виходить. Якщо ви цінний фахівець, якщо у вас гарна сім'я і ви поважаєте себе, то почуття провини потрібно прибрати. Не можна соромитися свого шляху, хіба що ви активними діями на цьому шляху нашкодили комусь іншому.

Ви не відповідальні за здоров'я або благополуччя своїх братів і сестер. Кожен сам відповідальний за своє щастя. Якщо ж вам здається, що через зайнятість ви не приділяєте достатньо тепла вашим сестрам і братам, то з цього моменту потрудіться виділити на них час і будьте готові слухати, а не тільки поширювати безкоштовну мудрість.

А гроші нарізно?
Я рекомендую уникати поділів і боргів, це найчастіше дуже заплутано і болісно. Якщо брат або сестра просять грошей у борг, запитайте себе: для чого гроші? Чи є у мене гроші, щоб дати в борг? Якщо ви даєте в борг, будь ласка, ніяких відсотків і тому подібного – ви ж не банк. Якщо у вас достатньо грошей і ви вирішили бути щедрим, то просто дайте їх без умови повернення, як подарунок, але поговоріть, дізнайтеся на що потрібні ці гроші. У будь-якому випадку, дали гроші – не шкодуйте про це.

У деяких родинах розігруються справжні трагедії через спадщину. Вам здається, що в заповіті вас обділили? Ви можете або прийняти це, або оскаржувати його в суді. Але чи варто воно того? Кожен з нас в змозі заробляти свої гроші, свій досвід і бути господарем своїх рішень.

Як відновити добрі відносини з братом або сестрою
1. Будьте ініціатором примирення. Пам'ятайте, що ніколи не буває пізно для цього.

2. Подумайте над причинами розриву або холодності? Може, це ви щось не те зробили? Що б це не було, будьте готові зробити свій внесок у поліпшення відносин. Зателефонуйте, не соромтеся: "Ми давно не чулися, я просто хочу сказати, що сумую за тобою, що я люблю тебе. Прости мене за, те, як я поводився. Я сподіваюся, ми зможемо про це поговорити, мені б дуже цього хотілося". А потім просто слухайте. Найімовірніше, людина на іншому кінці дроту просто хоче, щоб ви її вислухали, тому знайдіть в собі емпатію і співпереживання.

3. Якщо причиною погіршення відносин став вибір супутника життя вашого сиблінга, то подумайте над старою істиною: нам не подобається в інших те, що нам не подобається в самих собі. Якщо це не так, то постарайтеся оцінити людину, яка розширює вашу точку зору і виводить вас із зони комфорту. І все ж, якщо ця людина відвертий хам або злюка, то будьте вдячні долі, що він не ваш партнер, – убийте його ввічливістю. Будьте завжди підтримкою вашому сиблінгу і не критикуйте за особистий вибір, обирайте слова і будьте дипломатичні.

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі