«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Вторинне утоплення у дітей: всі батьки повинні про це знати!

Вторинне утоплення може проявитися через кілька годин або навіть днів після того, як людина топилася. Головне – якомога швидше звернутися до лікаря, щоб він вдався до невідкладних заходів. Літо дарує не тільки радість. На жаль, кожного літа відкривається сумний рахунок затонулих на пляжах або в басейнах. Як дорослих, так і дітей. Звичайно, особливу увагу потрібно приділяти безпеці дітей. Щоб діти насолоджувалися купанням без ризику, потрібно не випускати їх з поля зору, коли вони купаються, в басейні та перевіряти, чи обладнаний стік води гратами і так далі.

Звичайно, всі ми жахаємося, коли читаємо повідомлення про загиблих у воді дітей. Але є інший вид нещасних випадків, він не такий відомий, але теж щороку забирає дитячі життя…

Йдеться про так зване «вторинне утоплення».

В цьому випадку дітей або дорослих, що ледь не затонули, рятують, витягують з води і повертають до життя за допомогою відповідних процедур (штучного дихання тощо). Вони повертаються додому начебто вже в нормальному стані, але через кілька годин або навіть днів починають відчувати сильну втому, лягають спати і… вже не прокидаються. Це жахливо, але так буває.

У цій статті ми розповімо про вторинне або сухе утоплення, щоб ви могли подбати про безпеку своїх дітей та й про свою власну.

Вторинне утоплення: тиха смерть

Спочатку розповімо, вірніше, перекажемо одну історію, яка трапилася зовсім недавно з Ліндсі Куява (Lindsay Kujawa). Цей випадок потрапив і в медіа, і звичайно, про неї розповіла в блозі сама Ліндсі. Її син тонув в домашньому басейні, він пробув під водою кілька секунд, на щастя його вчасно витягнули і провели реанімаційну допомогу.

З ним все було нормально, але Ліндсі вирішила звернутися до педіатра і залишила йому повідомлення на автовідповідачі, де розповіла, що сталося. Яке ж було її здивування, коли лікар дуже швидко відреагував на це повідомлення і порекомендував їй якомога швидше привезти дитину до лікарні. Коли Ліндсі знайшла сина, вона виявила, що він дуже хоче спати

. Він був дуже втомленим і у нього почали «заплітатися» ноги. З ним дійсно відбувалося щось недобре. Це підтвердили і аналізи, зроблені в лікарні. Легені хлопчика були подразнені і запалені токсинами, які зазвичай, використовують у басейнах. Рівень кисню в його крові падав прямо на очах, дитина фактично «тонула», не помічаючи цього.

Лікарі змогли, встигли врятувати хлопчика за допомогою необхідних лікувальних процедур і гарного догляду. На це знадобилося кілька днів. На щастя, мама дитини швидко повідомила лікаря про те, що сталося і медики вжили всіх необхідних заходів. Але не всі такі історії закінчуються щасливо. Відомо, що багато дітей помирають в результаті сухого утоплення. Після того, як дитина топилася, може пройти до трьох днів без явних симптомів будь-яких проблем зі здоров’ям. Але тим часом ці проблеми наростають і відбувається трагедія.

Що необхідно знати при вторинному (сухому) утопленні

«Сухе» утоплення відбувається тоді, коли організм і мозок «відчувають», що зараз доведеться «вдихати» воду. Тоді, як захисна реакція, відбувається спазм дихальних шляхів. Вода не входить до легень, але туди не входить і повітря, в результаті чого людина залишається без кисню. Вторинне утоплення відбувається тоді, коли вода потрапляє до легень і залишається там. Можна «відкачати» дитину, але частина води все одно залишається в легенях і поступово вона викликає їх набряк.

Спочатку він не створює проблем організму, але через кілька годин або днів може привести до смерті. Потрібно також враховувати, що вода в басейнах містить багато хімікатів. Якщо вони з водою потрапляють до легень, там виникає запалення і подразнення.

Хлор сильно подразнює бронхи. Після того, як дитину витягли з води, «викачали» з неї частину води і зробили штучне дихання, все одно трохи води може залишатися в легенях. Через кілька годин ця вода викликає запалення бронхів, виникає набряк легень, результатом чого стає зменшення вмісту кисню в крові.

Рекомендації

: – Якщо твоя дитина тонула, навіть якщо це було «недовго» і вона на перший погляд цілком нормально себе почуває, терміново звернися до лікарів за невідкладною допомогою.

– Ні на мить не випускайте дітей з поля зору, коли ви на пляжі або в басейні.

– Навчайте їх плавати з раннього віку.

– Навіть, якщо діти вміють плавати, не втрачайте пильності. Дитині може стати погано або щось (хтось) може вдарити її в басейні (наприклад, інша дитина стрибне на неї з бортику). Так що, не потрібно відволікатися, необхідно постійно спостерігати за дітьми.

Насолоджуйся разом з дітьми літнім сонцем і купанням в морі або басейні, але завжди пам’ятай про те, що ми розповіли в цій статті. Життя і здоров’я твоїх дітей варті цього!

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі