Чого не потрібно робити, поки шукаєте роботу
Щоб знайти хорошу роботу, необхідно докласти багато зусиль і витратити трохи часу. Але можуть виникнути і інші справи, які вимагають у вас не меншої віддачі і енергії. Які справи краще відкласти в сторону, поки ви шукайте роботу знає Work.ua.
Ігри в сторону!
Перше і, мабуть, найшкідливіше – це комп'ютерні ігри та соціальні мережі. "Ну я ж тільки на 10 хвилинок", – виправдовуєтеся ви. І.. повертаєтеся до реальності лише через кілька годин. Контрольний дзвінок рекрутеру з підтвердженням зустрічі не зроблений, вакансії не переглянуті, тестове завдання для серйозної компанії залишилося в тій же стадії виконання.
Ніякого ремонту
Влаштовувати фарбування стін і укладання підлог з нагоди перерви в кар'єрі теж не найкраща ідея. Надто вже трудомістка це справа – в паузах між вибором шпалер, підлоги і вимикачів сил на перегляд вакансій і редагування резюме просто не залишиться, не кажучи вже про пробні дні і тестові завдання. Розставте пріоритети: справі – час, ремонту – годину.
Дитину – в сад
Третє, чого краще уникати в період працевлаштування, – це говорити маленькій дитині, що, поки тато чи мама не працює, він може не ходити в дитячий сад. Пошуки роботи – зовсім не відпустка, це теж робота. Якщо в період пошуків роботи ви будете поодинці займатися малюком, то ризикуєте пропустити важливе інтерв'ю, розмовляти з роботодавцем по телефону під акомпанемент дитячого галасу і пояснювати рекрутеру, що в звичайні дні материнство/батьківство не заважає вам повністю викладатися на роботі.
Нудьгу – геть
Буває, що під час працевлаштування на фахівця нападає справжня меланхолія: знижується самооцінка, у всьому бачиться несправедливість, про яку хочеться довго розповідати рідним і друзям: мовляв, без зв'язків нікуди не візьмуть, а хороші фахівці нікому не потрібні. Звичайно, один раз пожаліти себе можна: все-таки ви дійсно переживаєте непростий період. Але чи варто витрачати на це години і дні дорогоцінного часу? Але ж можна і справді повірити, що влаштуватися на хорошу роботу вкрай важко. Будьте конструктивні: замість жалості до себе задумайтеся про минулі кар'єрні помилки, а замість довгих бесід переглядайте актуальні вакансії.
Драмгурток, гурток по фото, а ввечері ще екскурсія та курси арабської...
Чи готові робити, що завгодно, лише б забути про проблеми в кар'єрі? Задумайтесь, в якому напрямку хотіли б розвиватися далі. Якщо ви маєте намір змінити професію, присвятіть цьому максимум сил і часу і доведіть справу до кінця, якщо ж нова сфера діяльності для вас не більше, ніж хобі, не варто розкидатися і витрачати час на заняття другорядного значення.
Одним словом, дисципліна і ще раз дисципліна! Чітко плануйте свій день, складіть щоденний план з пошуку роботи, якщо пошук роботи – дійсно ваша головна мета, то йдіть до неї, як до головної мети. У вас не так багато вільного часу, як може здаватися.