«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

8 джерел психосоматичних захворювань

Психосоматичними захворюваннями називають фізичні недуги або порушення стану організму, причиною виникнення яких є емоційна напруженість. Це можуть бути конфлікти, страждання, почуття агресії, страху, які усвідомлюються людиною, але залишаються в її несвідомому.

У психологічному словнику написано так: « Психосоматика (грец. Psyche – душа , soma – тіло) – напрям в медицині та психології, що займається вивченням впливу психологічних факторів на виникнення і подальшу динаміку соматичних захворювань». Тутка спробує довести вам, що написи на парканах не завжди відповідають дійсності і не кожен собака буває кусливим.

Як виникають психосоматичні захворювання

Можна ствердити, що психосоматичні захворювання – це біль і страждання душі, які не знайшли іншого виходу, окрім як через тіло, це розповідь душі про себе, а найчастіше – її крик. У психології часто акцентують увагу на восьми джерелах психосоматичних захворювань:

Перше джерело – це внутрішній конфлікт, конфлікт частин особистості, свідомого і несвідомого в людині, протистояння між якими призводить до руйнівної «перемоги» однієї з них. Наприклад, при переїданні одна частина тебе ніби говорить: «Я хочу себе втішити, підбадьорити їжею, щоб забути про свої проблеми». Інша частина повторює: «Негайно припини їсти, поглянь, яка ти стаєш потворна!»

Друге джерело називається «умовною вигодою». Це дуже серйозна причина, тому що часто хвороба несе умовну вигоду для пацієнта. Наприклад, позбавлення від мігрені може «відкрити очі» на багато проблем, які заважають «бачити» головний біль і тоді хворий постане перед необхідністю їх вирішення.

Третє джерело – ефект навіювання іншою людиною. Часто це слова, які вона чула у дитинстві від батька або матері: «Дурненька, скнара, тюхтій, нечупара, дурню, у тебе все з рук валиться … і т.д.» Відомо, якщо дитині це часто повторювати, то вона почне демонструвати поведінку, відповідну до навіювання, що автоматично переходить у доросле життя.

Четверте джерело – це «елементи органічної мови». Наприклад, слова «У мене болить за нього серце», «Я від цього божеволію» можуть перетворитися на реальні симптоми.

П’яте джерело – спроба бути схожим на когось, певний ідеал. Однак постійно імітуючи інших, людина відсторонюється від свого тіла. Перебуваючи ніби в «чужій шкурі», вона починає страждати від цього.

Шосте джерело – самобичування. Якщо людина робить нечесний зі своєї точки зору вчинок, вона іноді несвідомо карає себе. Наприклад, дитину навчали, що потрібно поважати своїх батьків і робити так, як вони вважають за потрібне. Якщо ж вона вирішує робити по-своєму, то робить «негарний» вчинок з точки зору його вихователів і тоді з’являється почуття провини, а провина шукає покарання. Це те, що сталося з Марією Каллас.

Сьоме джерело – емоційна реакція на реальні події, що травмують. Це може бути втрата близької людини, зміна місця проживання, втрата роботи і т.д.

Восьме джерело і найбільш глибока причина – хворобливий травматичний досвід минулого. Найчастіше це емоційні травми періоду дитинства, наслідки яких яскраво проявляються у дорослому житті.

КОЛИ ПОЧИНАЄТЬСЯ ХВОРОБА?

Хвороба починається тоді, коли людина досягає свого фізичного та емоційного краю. Ці межі індивідуальні для кожної людини. Час їх досягнення залежить від того, який у людини запас енергії або скільки разів вона пережила однаковий внутрішній біль.

ЗНАЧЕННЯ ГЕНЕТИЧНОЇ АБО СПАДКОВОЇ ХВОРОБИ

Спадкова хвороба вказує на те, що дитина перейняла спосіб думати і жити того з батьків, який є носієм цієї хвороби. Тобто люблячи його, вона несвідомо з ним ідентифікувалася, вона ніби стала цим одним із них без права бути собою, мати свої інтереси, бажання, погляди.

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі