«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Як вибрати корисне морозиво

Літо — сезон морозива: вершкового, шоколадного, крем-брюле, у вафельних стаканчиках і ріжках, усіх кольорів веселки

Ну то й що, що воно калорійне, зате яке смачне і як приємно освіжає у спеку. Але ж шкода морозива для фігури, насправді, — найменше зло. Ні, я не збираюся забирати у вас улюблені ласощі: будемо шукати компроміси.

Зробімо нехитрі розрахунки, щоб уявляти собі собівартість морозива. Візьмемо найпростіше, за 5-7 грн. Ви ж розумієте, що в цю вартість закладено «навар» виробника, прибуток торгової точки, а також упаковка, логістика та реклама.

Так яка, ви думаєте, собівартість морозива за 5 грн? Чи вірите, що виробники і продавці працюють собі у збиток, аби нагодувати нас здоровою їжею?

Про що виробники дійсно піклуються, так це про смак морозива — інакше, хто ж його купуватиме, а також про те, щоб воно довго зберігалося, не змінювало протягом багатьох місяців свій привабливий вигляд і консистенцію, витримувало тривалі транспортування. А найголовніше — було максимально дешевим у виробництві.

Тому і склад у морозива відповідний: цілий букет стабілізаторів і емульгаторів, консервантів, барвників, трансжирів. На цьому тлі рафінований цукор, який багато хто вважає найбільшим злом у морозиві, аж ніяк не є таким. Але по порядку.

Так, від морозива дійсно можна швидко набрати вагу — як і від будь-яких продуктів, до складу яких одночасно входить і цукор, і жир. Це найгірше з усіх поєднань: в організм одразу надходить дуже багато енергії.

Калорії з цукру частково витрачаються, частково відкладаються на талії, а жир відкладається весь. Так, від морозива дійсно можна швидко набрати вагу До того ж цукор — це не тільки калорії. Велика кількість цукру в раціоні може спричинити порушення метаболізму, засвоєння поживних речовин, діабет, високий кров’яний тиск, ожиріння з усіма наступними наслідками (проблеми з серцем, печінкою, суглобами тощо). А ще рафінований цукор заважає засвоєнню кальцію і вітамінів групи В, руйнує нервову систему.

У підсумку виникає хронічна втома, дратівливість. У дітей велика кількість цукру викликає тривогу, труднощі з концентрацією уваги, гіперактивність і надмірну вагу. Не дарма в деяких країнах уже багато років діє податок на продукти з високим вмістом цукру, а також жиру. Це, наприклад, Угорщина, Фінляндія, Данія (дві останні визнані найщасливішими країнами у світі).

Зрозуміло, аж ніяк не на користь здоров’ю всілякі стабілізатори, емульгатори, синтетичні барвники та ароматизатори, яких у морозиві в надлишку. Стабілізатори та емульгатори дають можливість змішати незмішувані продукти (наприклад, воду і жир), а також надати морозиву певну консистенцію. Так, у кожному виді морозива є Е471 — моно- і дигліцериди жирних кислот, які небезпечні під час захворювань печінки і жовчовивідних шляхів. Гуарова камедь (Е412) — це смола гуарового дерева, що провокує нудоту, підвищене газоутворення в кишечнику, біль і спазми шлунково-кишкового тракту. Свого часу американці вважали, що Е412 знижує апетит і вживали її у складі дієти. Але незабаром перестали, оскільки сталося кілька смертельних випадків, пов’язаних із застосуванням добавки. Стабілізатор Е407 належить до категорії каррагінанів, від яких можуть розвинутися виразки, а також рак шлунка.

Міжнародна організація The Food and Agricul ture Organization of the United Nations оприлюднила результати досліджень, які доводять істотну шкоди каррагінанів для дитячого організму. Але у нас на це ніхто не звернув уваги.

Ну як же морозиво — і без штучних ароматизаторів? Наприклад, ароматизатор, ідентичний натуральному ваніліну містить кумарин, токсична дія якого руйнує печінку. Але найстрашніше навіть не це, а дешеві трансжири, що входять до складу морозива, якими замінюють у морозиві набагато дорожчі вершкове масло або вершки.

У 2015 році Світова організація охорони здоров’я підтвердила шкоду трансжирів. Доведено, що регулярне вживання навіть невеликих їх кількостей підвищує рівень «поганого» холестерину, закупорює судини, руйнує імунітет, гормональну систему. Тобто, трансжири — найбільше харчове зло, страшний канцероген. У багатьох країнах діє закон, згідно з яким кількість трансжирів у продуктах суворо обмежена і обов’язково вказується на упаковці. На нас, як відомо, цей закон не поширюється.

Плюс у більшості видів морозива є пальмова олія, яка надає йому особливого смаку і кремової структури. І сама по собі вона не корисна, але після обробки для використання в кондитерських виробах стає, по суті, таким самим канцерогеном, як і трансжир. Тобто, трансжири + пальмова олія — ​​подвійний удар по організму.

Ну що, досі хочеться магазинного морозива?

Якщо вже його їсти, то найкращий вибір: ДСТУ 4733: 2007 — морозиво молочне, вершкове, пломбір. Цей стандарт поширюється на десерт, виготовлений виключно з молока і продуктів його переробки.

Слідкуйте, щоб морозиво було тверде (натисніть на нього пальцем), звертайте увагу на температуру холодного прилавка (вона має бути не меншою ніж мінус 18). У супермаркетах, щоб заощадити на електроенергії, часто на ніч відключають холодильники. Так морозиво заражається кишковою паличкою, а це загрожує важким отруєнням.

Взагалі, завжди, хоч що б ви купували, уважно читайте, що написано на упаковці і робіть висновки. До речі, на етикетці нормального морозива повинен бути зазначений не тільки його склад, а й склад стаканчика і (або) глазурі.

Правильний показник якісного морозива — ваніль у його складі (не плутати з написом «ванілін» і тим більше «ароматизатор ваніль, ідентичний натуральному»). Має бути написано саме «ваніль»: це дорогий компонент, який кладуть тільки в дійсно якісні продукти.

Але, зрозуміло, найкращий варіант — приготувати морозиво в домашніх умовах. Найпростіший шлях — купити морозивницю, в інтернеті зараз безліч рецептів морозива, можна вдосталь експериментувати зі смаками.

Але є і способи приготування морозива і без морозивниці.

Базовий рецепт ванільного морозива для тих, хто не боїться набрати вагу. Підігріваємо на повільному вогні 250 мл жирного молока, розводимо в ньому дрібку ваніліну і доводимо до кипіння. Збиваємо 4 яєчні жовтки і 100 г цукру (але краще замінити цукор стевією — натуральним цукрозамінником). Повільно вливаємо суміш у молоко і продовжуємо варити до консистенції густої сметани. Коли молочна маса охолоне, додаємо в неї півсклянки збитих вершків і розмішуємо. Перекладаємо в пластиковий контейнер і відправляємо в морозилку. Подавати ванільне морозиво можна зі свіжими ягодами, какао, подрібненими горіхами, фруктами.

А ось мій унікальний рецепт дієтичного морозива без молока, вершків і цукру. Б

еремо кілька стиглих бананів, очищаємо від шкірки, нарізаємо на шматочки, складаємо у пластиковий пакет і відправляємо в морозилку години на дві. Потім дістаємо і збиваємо на блендері. Банан після заморожування змінює смак і текстуру і виходить ніжне густе ванільне морозиво (можна додати трохи ваніліну). Гранично просто і смачно.

Сервірувати його теж можна з ягодами, фруктами, какао, горіхами. Якщо додати какао до бананів перед блендеруванням, вийде шоколадний смак. Можна також окремо зварити домашній шоколад (какао, стевія, молоко, вершкове масло).

Живіть смачно і їжте усвідомлено!

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі