«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Сильний психологічний імунітет: 5 порад щодо розвитку

Піклуйтеся про свій психологічний імунітет щодня і починайте наповнювати себе позитивними думками, цінністю, новими цілями та відповідними стратегіями, які покращують вашу самооцінку. Воно того варте.

У наших статтях ми дуже часто говоримо про те, що треба щодні дбати про свою імунну систему, щоб боротися з вірусами, інфекціями та багатьма типами захворювань. А якби ми сказали вам, що у всіх нас є також психологічний імунітет?

На це звернули увагу експерти в галузі поведінки і медицини, як-от Даніель Гілберт з Гарвардського університету. Однак важливо прояснити деякі речі.

Психологічний імунітет застосовує серію захисних механізмів і стратегій так само, як це роблять імунні клітини. Це робиться для того, щоб організм краще впорався зі стресом, занепокоєнням, страхами, турботами тощо.

Що ми знаємо напевно, це те, що є люди, які можуть впоратися з труднощами та проблемами у своєму житті набагато краще, ніж інші.

Насправді, вони так добре справляються з життєвими проблемами, що ми іноді ставимо собі питання: як вам вдається завжди бути оптимістами і чому ви не «вигоряєте»?

Так, є люди, які від природи більш стійкі і вміють керувати негараздами. Однак ви повинні знати, що кожен може цьому навчитися.

Є певні механізми та стратегії, які можуть допомогти розвинути здорову, сильну та гідну “психологічну” імунну систему.

Ось вони.


Сильний психологічний імунітет: прості поради щодо розвитку
Ми всі маємо право бути щасливими. Також ми всі зобов’язані піклуватися про себе. Це те, що потрібно зрозуміти від початку.

Ми керуємо власним добробутом. Тому будь-який сильний психологічний імунітет повинен підтримуватися особистою відповідальністю, здатністю приймати рішення, а також бажанням витрачати час та ресурси у таких аспектах.


1. Висока самооцінка не є ознакою егоїзму
Зізнайтеся, ви часто не бажаєте ставити власний добробут вище за щось інше і навіть за потреби певних людей.

Займатися цим щоденно – дуже виснажлива і руйнівна діяльність, яка спалює вас і порушує цілісність.

Не бійтеся любити себе так, як ви цього заслуговуєте. Ви не повинні боятися цього, тому що любити себе  не є егоїзмом. Це шлях до психологічного добробуту.


2. Думайте позитивно: це нічого не коштує, проте дає багато переваг
Позитивне мислення не означає сліпу впевненість в собі або відрив від реальності.

Мислити позитивно означає вивчати власні здібності, щоб бути впевненими в них. Інакше кажучи, такий спосіб мислення дозволяє сказати собі, що ви здатні на багато що, що заслуговуєте найкращого і зможете досягти своїх цілей.

Кожен, хто приймає поразку близько до серця, розвиває слабку психологічну імунну систему. Це призводить до безпорадності, зневаги, поганого настрою, ви починаєте вірити в те, що не контролюєте своє життя.


3. Надайте життю сенс
Життя має не один сенс. Насправді, ми можемо дивитись на нього по-різному і все залежить від того, який сенс ми хочемо йому надати.

Знайти сенс життя дуже важливо, тому що він буде направляти вас. По суті, він буде вашим щоденним натхненням.

Можливо, ви бажаєте досягти успіху на робочому місці, відчувати себе незалежними або дати найкраще своїм дітям, чи, можливо, прагнете до комфортного та спокійного життя з партнером.

Подумайте про це і надайте життю власного сенсу.


4. Практикуйте відсторонення
Практика відсторонення не означає, що ви повинні замкнутися в собі. Це означає, що ви не повинні бути залежними від чогось або підлеглими до когось і не повинні також забувати про власний добробут.

Відсторонення – це розуміння того, що вам нічого не належить і що ви самі не належите нікому і нічому.

Ваше зобов’язання – сприяти добробуту та щастю кожного, як своєму, так і інших людей.


5. Зрозумійте, що є пріоритетом і що є вторинним у вашому житті
Пам’ятайте, що думки інших про вас вторинні. Пріоритет – це ваші думки про себе. Неважливо що інші очікують від вас, суттєвим є те, що ви очікуєте від себе. Неважливо що вам потрібно на думку інших, щоб бути щасливими; важливо, якщо ви відчуваєте, що вам чогось бракує для щастя.

Можливо, ви вже знайомі з цими важливими концепціями. Однак також треба розуміти, що якщо вам не вдасться дотримуватись однієї з цих стратегій, це матиме вплив на інші.

Це відбувається, тому що коли вам не вистачає почуття впевненості в собі, ви нездорово прив’язуєтесь до інших. Ви очікуєте, що вони заповнять ваші прогалини і зміцнять ваші слабкості.

Це неправильно. Піклуйтеся про свою психологічну імунну систему щодня і починайте наповнювати себе позитивними думками, самоцінністю, новими цілями та відповідними стратегіями, які покращують самооцінку.

Воно того варте.


Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі