«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Традиції, від яких всі вже втомилися, але поки соромляться відмовитися

Змінювати прізвище після весілля, обов’язково відвідувати дні народження всіх тіточок і обов’язково говорити «Будьте здорові!» людині, що чхнула… Цілком природні речі, чи не так? Але річ в тому, що багато традицій мають властивість старіти з часом. І ось вже багато людей починають сприймати їх як дурні та абсурдні.

1. Викидати купу грошей на святкування весілля
Взяти кредит на пишне весілля і сподіватися, що воно окупиться? Зараз багато людей не готові влазити в борги, щоб «все було як у людей». Все більше сучасних молодят надають перевагу влаштувати миле сімейне свято або гайнути на зекономлені гроші в романтичну подорож.

«Я ніколи не розумів, чому весілля повинне бути таким масштабним й дорогим. Чому не підходить проста весільна церемонія? Я думаю, що буде набагато краще витратити ці гроші на облаштування сімейного гніздечка, замість того, щоб викинути їх на кілька годин задоволення».
У моду входять скромні тематичні весілля або «зелені святкування», коли організатори зумисно відмовляються від паперових запрошень, кульок, бантиків й іншого сміття, яке може завдати шкоди навколишньому середовищу.

2. Влаштовувати пишні свята для маленьких дітей
Навряд чи дитина запам’ятає свята, які батьки будуть влаштовувати в перші роки життя малюка.

«Це більше для дорослих, щоб відзначити той факт, що вони є батьками».
Масштабні вечірки для дітей потроху виходять з моди. Замість цього пропонується влаштувати просте свято з хованки і доганялки. Бажано на свіжому повітрі.

Просто батьки нарешті підрахували, у скільки їм обходяться вбрання для казкових принцес, спеціально запрошені аніматори, гірлянди з повітряних кульок і помпезні торти. Ці кошти багато хто воліє відкласти на навчання дитини в університеті або коледжі.

3. Поважати всіх без винятку родичів
Не всі готові підтримувати теплі стосунки з набридлими дядечками і буркотливими тіточками.

«Від мене чекають прояву поваги до членів сім’ї, які постійно говорять, що я живу неправильно. Нізащо на світі!»
До речі, в цю ж категорію потрапляють обов’язкові сімейні обіди. Замість них багато хто воліє провести час в дружньому колі або з тими з родичів, кого вони дійсно люблять і поважають.

4. Змінювати прізвище при одруженні
Відмову брати нове прізвище найчастіше пов’язують з необхідністю змінювати цілу купу документів – від паспорта до водійських прав, а заодно підтверджувати видані на дівоче прізвище «документики» про професійну освіту. І всі ці не дуже приємні клопоти припадають на медовий місяць!

«Чому хтось з вас повинен змінювати своє прізвище? Я одружений, але ми обоє зберегли наші власні прізвища. Це не має ніякого відношення до нашого шлюбу або до того, як ми ставимося одне до одного».
Щоправда, з появою дітей деякі пари переглядають своє ставлення до цього запитання і все-таки вирішують об’єднатися під одним прізвищем.

5. Застелювати ліжко вранці
Як не дивно, саме ця традиція викликала найбільше суперечок. Багато людей називає щоранку приведення ліжка в порядок безглуздим заняттям.

«Ми застелюємо постіль і йдемо на роботу, а наша собака в цей час стягує всі подушки на середину ліжка, робить собі «нору» і спить в ній весь день. Коли ми повертаємося з роботи, я запитую дружину: “Ну і навіщо було застеляти ліжко?”».
До речі, вчені теж активно сперечаються з цього приводу. Нещодавно група фахівців з Кінгстонського університету провела дослідження, в ході якого виявила, що застелені відразу ж після пробудження ліжка стають справжнім раєм для пилових кліщів, адже вони люблять вологість і тепло.

Тим, хто не уявляє життя без прибирання ліжка вранці, краще піти на компроміс: не застеляти ліжко в перші 5 хвилин після підйому, а дати йому трохи провітритися.

6. Проводити корпоративи, після яких соромно дивитися в очі колегам
Перебрати на корпоративі і прокинутися зіркою YouTube? Керівники вважають, що це не той досвід, який необхідний їх співробітникам, і всіма силами намагаються скорочувати кількість алкоголю на вечірках.

Зараз в моду входять «розумні» корпоративи, які об’єднують співробітників на майстер-класах, тренінгах та творчих заходах або втягують в активні види спорту.

«Ми просто сідаємо на мотоцикли і їдемо… Ми вже їздили на спортивну риболовлю, вчилися кайтсерфінгу, знайомилися із середньовічною архітектурою. В цьому ж році наша подорож збіглася за часом з блюз-байк-фестивалем».

7. Постійно скиглити і скаржитися
Цю шкідливу звичку деякі люди примудряються звести до справжньої традиції. Звичайно, ніхто не заважає поділитися наболілим з друзями або родичами. Але все мусить бути в рамках розумного, адже вчені вже довели, що звичка постійно накручувати себе веде до саморуйнування організму.

«У мене є така знайома. Причому проблем зі здоров’ям немає, перевірялася. Але дідько! Як же я від неї втомилася! Всіма силами намагаюся уникати її товариства. Таке відчуття, що вона негатив зіллє і їй стає легше. Ну, які тут можуть бути поради, крім як “візьми себе в руки і просто перестань скиглити”. Чарівної палички для цього немає, ніхто за вас цього не зробить».
Звичка постійно перебувати в стані стресу призводить до надлишкового вироблення кортизолу. При підвищеному рівні цього гормону відбувається пригнічення імунної системи, підвищується тиск, збільшується ризик виникнення серцевих захворювань, ожиріння і діабету.

І не забувайте, що коли ви перебуваєте в компанії таких «скаржників», ви автоматично заражаєтеся їх настроєм. Тому краще оточувати себе позитивними і світлими людьми, а нервову напругу можна скидати за допомогою занять спортом.

8. Влаштовувати збори грошей на весіллі
На таких урочистостях гості хочуть святкувати і радіти за нареченого і наречену. А замість цього їм часто доводиться відчувати себе винуватими через те, що вони поклали в конвертик занадто мало грошей або не купили чергового шматка весільного торта.

«У світі є така річ – dollar dance. Це коли люди платять гроші за танець з нареченим або нареченою. Начебто він призначений для того, щоб допомогти молодятам в фінансовому плані, але сприймається як справжнісіньке жебрацтво».
Останнім часом стає хорошим тоном обмінювати танець з нареченою на м’яку іграшку. Після торжества молодята передають ці подарунки в дитячі будинки або благодійні організації.

9. Відзначати свята «як прийнято»
Не всі готові відзначати день народження в колі сім’ї і готувати 33 подачі страв для гостей. Не кожному подобається бігати по місту в пошуках ялинки під Новий рік і штовхатися в торгових центрах, навантажуючи кошики горами продуктів.

«Навіщо витрачати зайві гроші на те, що пропонують нам магазини? Розслабтеся, приготуйте простий обід або замовте щось смачне. Головне зробити це з любов’ю».
Погодьтеся, небо не впаде на землю, якщо ви дозволите собі не кликати купу гостей на новорічні свята, а провалявся ці дні в піжамі або всією сім’єю пограєте в сніжки на природі. І день народження стане набагато веселішим, якщо відзначити його саме так, як хочеться вам. Наприклад, поїхати кудись в турпохід або провести кілька днів на морському узбережжі.

10. Говорити: «Будьте здорові!», коли хтось чхнув
Є така думка, що звичка бажати здоров’я людині, що чхнула, прийшла з Середньовіччя.

«Ця традиція прийшла з Європи, коли там гуляла чорна чума. Всі знали, що коли люди чхають або кашляють, то вони захворіли. А якщо люди захворіли, вони практично неминуче помруть. Виходить, ви хоча б благословляєте їх в надії, що вони зможуть одужати».
Бажати здоров’я або благословляти при чханні спочатку було прийнято практично у всіх країнах світу, за винятком, мабуть, Кореї та Японії: тут вважається хорошим тоном не реагувати на подібні фізіологічні прояви.

Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі