5 рецептів домашніх настоянок
Пропонуємо вам добірку рецептів настоянок, які просто зробити, та можна доповнювати на свій смак:
1. З журавлиною
Журавлина – надзвичайно корисна ягода. Настоянки на журавлині не просто смачні, в невеликих дозах її можна приймати у лікарських цілях, як засіб профілактики від застуди. Тож настоянка з журавлини не буде зайвою у вашому домі.
Рецепт:
Візьміть 2 кг ягід, 3,5 самогону (можна просто горілку, але смак буде іншим) і склянку цукру. Ягоди потрібно брати м’які, настояні, аби настоянка вийшла більш ароматною. Залити їх самогоном та засипати цукром. Поставити в темному місці на три місяці. Після настоювання процідити і напій буде готовим до вживання. Так, він настоюється довго, але якщо зробити заготовку восени, то взимку цей рятівний напій згодиться як до святкового столу, так і під час застуди.
2. Зі смородини
Смородина – також містить багато корисних вітамінів, особливо при застуді. Рецептів настоянки зі смородини дуже багато, ми ж пропонуємо один із найпростіших, для тих, хто готує її вперше.
Рецепт:
Візьміть пів кіло чорної смородини, 200мл води, 500мл горілки, 1 стакан цукру. Закип’ятіть воду з цукром до утворення сиропу. Ягоди перетріть у пюре та змішайте з горілкою і холодним сиропом. Цю настоянку можна тримати менше, ніж журавлинову. Можете вже через два тижні процідити її та подавати до столу.
3. Із шипшини
Ще одна настоянка із протизастудною дією. Адже шипшину вважають одним із кращих засобів для запобігання застуді та зміцнення імунітету. Також шипшина знижує тиск і нормалізує обмін речовин. До того ж, настоянка із шипшини має ще й приємний та незвичний смак. А рецепт її надзвичайно простий.
Рецепт:
Стакан шипшини, стакан цукру, 500мл горілки (якщо в лікувальних цілях, то спирту). Ягоди попередньо промити та добре розпарити. Покласти на дно банки, засипати цукром та залити горілкою. Настоюється вона близько місяця. Далі, звісно ж, треба процідити і настоянка буде готовою до вживання. При застуді потрібно щодня випивати чайну ложу, або додавати її у чай – це допоможе зміцнити імунітет за скоріше видужати.
4. Лімончелло
Цей вишуканий напій є одним із найпопулярніших алкогольних напоїв у всьому світі. Походить він з Італії, але має свої інтерпретації у всьому світі. В тому числі і в Україні. Його готують на основі лимону, а інколи також додають вершки, тоді смак виходить надзвичайно витонченим. Ми ж пропонуємо українську варіацію цього легендарного напою.
Рецепт:
Нам знадобиться 6 добре дозрілих лимонів, 500мл спирту, 450 грам цукрової пудри, 600мл очищеної питною води. Лимони слід добре промити та зняти з них тоненький прошарок шкірки овочечисткою чи гострим ножиком. Зрізати слід лише жовту частину, не чіпаючи білий прошарок, адже його надмірна кількість у напої може дати небажану гіркоту. Цедру кладемо у ємкість та заливаємо спиртом. Залишаємо настоюватись два тижні. Краще час від часу струшувати банку з рідиною. Кінцевим результатом повинна стати густа концентрована настоянка. Після чого додаємо воду і цукрову пудру та залишаємо ще на декілька днів.
5. З аличі
Для виготовлення цієї настоянки потрібно трохи більше часу та витримки, ніж у попередніх рецептах, але незвичайний смак настоянки з аличі того вартий. Готувати її, звісно, найзручніше у сезон дозрівання цих ягід, адже їх, на відміну від інгредієнтів у попередніх рецептах, заморозити чи довго зберігати вдома, без втрати структури та смаку, неможливо.
Рецепт:
Пів кіло аличі, близько 100 грам цукру (за смаком), близько 100 мл води, якщо хочете зробити настоянку не надто міцною та алкогольна основа (спирт, горілка чи самогон) 500мл.
Аличу залити алкогольним напоям так, щоб рідина повністю покривала ягоди. Ємкість щільно закрити кришкою і настоювати напій близько місця, раз в тиждень струшуючи його. Через місяць процідити рідину через марлю, спробувати на смак і додати за власним бажанням цукор. Якщо потрібно зробити настоянку менш міцнішою, змішайте попередньо вводу з цукром до утворення сиропу, та додайте в настоянку в холодному вигляді. Ще раз процідити напій через марю, якщо він вам здається надто мутним. Розлити у пляшки, та поставити настоюватись ще на декілька днів до вживання, для більш насиченого смаку.
Настоянки можна адаптувати під свої смаки – змішувати різні ягоди, додавати спеції та трави тощо. Головне дотримуватись правильних пропорцій, як в приготуванні, так і у вживанні. Потурбуйтесь заготувати одну з таких настоянок вже зараз і до новорічних свят матимете чим здивувати своїх гостей.