1 серпня – преподобного Серафима Саровського: чого категорично не можна робити в цей день
Історія свята
Історія цього дня нерозривно пов’язана зі смepтю преподобного отця Серафима, тому що 1 серпня – день набуття його мoщей. Відкритi вони були саме в цей день в далекому 1903 році. Сталося це в місці поxoвання – в Дивеєвському монастирі, який і заснував Серафим Саровський.
Довгий час Серафима незараховували до лику святих. Після того, як він пішов з життя в 1833 році, багато людей продовжили почитати його як найбільшого духовного наставника. Як це зазвичай і буває, звістки про людину швидше розлітаються після чудес, пов’язаних з ним після його смepті. Старець Серафим не став винятком з правила. Звичайно, навіть за життя його аскетизм і самовідданість вражали.
Він усамітнювався на кілька років для молитви. Люди приносили йому їжу і пропонували допомогу, але дуже часто чули відмову. Цей старець показав усім силу молитви і посту, які допомогли йому досягти просвітлення, умиротворення і гармонії. Він присвятив усе своє життя молитві, тому заслужив своє місце поруч з Богом на Небесах.
Ще за життя його молитви зцілювали, а його промови наставляли на шлях праведний безліч душ. Люди відчували його силу, його неймовірну доброту і самовідданість. Серафим Саровський залишив після себе безліч думок, записаних і увічнених на папері. Багато священнослужителів використовують їх в своїх проповідях після закінчення служби в церкві.
Традиції свята обрітення мощей святого Серафима
У 2018 році традиції свята будуть незмінними. Можна спробувати зробити паломництво в Дивеєво, щоб прикластися до мoщів святого Серафима. Якщо у вас будуть сили і час, обов’язково відвідайте цю святу землю, на якій вже близько 200 років живуть монахи. Зараз це місце відкрито для відвідування, тому найкращим способом вшанувати пам’ять святого буде відвідування місця його поxoвання.
Що потрібно зробити в цей день
1 серпня потрібно більше молитися і піклуватися про близьких. Необхідно пам’ятати про свої духовнi обов’язки, про смирення і доброту. Якщо у вас не буде можливості відвідати урочисту службу в храмі, то обов’язково моліться вдома на самоті. Можна прочитати будь-яку молитву, присвячену святому отцю Серафима Саровського.
Чого категорично не можна робити в цей день
У цей день священнослужителі рекомендують ні в якому разі не лаятися з близькими. Постарайтеся причаститися, покаятися в гріхах або просто зробити щось хороше для близьких. Це день пам’яті найголовнішого духовного наставника всіх православних християн.