6 речей, які категорично не можна робити перед своїми дітьми
Батьки – перші вчителі дітей. Підростаючи, діти дивляться на своїх батька і матір, і переймають від них поведінку, манери і спосіб життя. Тому батьки повинні не лиш розповідати дітям, як жити, а показувати це на своєму прикладі.
Саме батьки (а не вчителі, няньки або бабусі) повинні виховати сина працьовитим, добрим і поважним, і навчити дочку цінувати себе.
Обов’язки батьків – це найскладніший, але найвідповідальніший борг на світі. Але він полягає в тому, щоб виховати в дитині якомога більше позитивних рис. І всі вони прищеплюються з дитинства та на своєму власному прикладі.
Якщо ви хочете, щоб вони любили прогулянки на свіжому повітрі, ходіть гуляти з ними. Хочете, щоб вони були привітні з навколишніми, будьте такими. Не хочете, щоб вони лаялися – стежте за своєю мовою. Будьте впевнені, що якщо ви палите або випиваєте – ваші діти будуть робити це, коли виростуть. Вони поглинають весь досвід батьків, не обираючи, не фільтруючи, що добре, а що погано.
Ми перерахуємо 6 речей, яких не можна робити при дітях. І те, що вам може здатися дрібницями, може мати великий вплив на їх особистість і стосунки з іншими людьми.
1. Не коментуйте і не ображайте інших людей.
Обговорювати людей за спиною в принципі некрасиво, і дуже погано, якщо ви робите це в присутності своїх дітей. Особливо, якщо ви не хочете псувати стосунки з тією людиною, яку ви осуджуєте.
Діти обов’язково запам’ятають все сказане, і в найбільш невідповідний момент можуть висловитися і поставити вас у незручне становище. Уникайте сарказму або насмішок – діти швидко підхоплять цю манеру, але вона може перешкодити їм взаємодіяти з людьми.
2. Не критикуйте свого партнера.
Критикувати чоловіка (або дружину) в присутності дітей – це підривати його авторитет. Як би там не було, діти повинні поважати своїх батьків, але якщо вони будуть чути образи і критику, то засумніваються в значущості тата чи мами. І коли виростуть, будуть так само поводитися зі своїм партнером.
Якщо ви дійсно хочете щось сказати своєму партнерові, робіть це коли залишаєтеся вдвох. У присутності дітей розмовляйте мирно і з повагою.
3. Не втрачайте самовладання.
Кажуть, терпіння – це чеснота. Будьте терплячі та витримані, і не розпалюйтеся через дрібниці. Особливо це стосується ваших дітей. Юні дослідники світу цікавляться багатьма речами, вони дають дуже багато запитань і не відчепляться, поки не отримають відповіді.
Дитинство – це час, який перевіряє вас як батьків. Вічно розкидані іграшки, крихти на підлозі, метушня і крики кого хочеш виведуть з рівноваги. Але тим не менш, намагайтеся не нервувати. І особливо уникайте зривати на дітях роздратування, якщо вас розлютив хтось інший.
4. Не ігноруйте дітей.
Так, у дітей буде багато запитань, і відповідати на них може виявитися досить виснажливим. Але знову ж таки, терпіння – це ключ. Відповідайте їм, або вони стануть давати питання іншим людям, можливо, не настільки, надійним. Крім того, коли вони хочуть поговорити з вами про щось, приділіть їм час, щоб послухати їх і дати пораду.
Хто може бути кращим слухачем, ніж батьки?
5. Не використовуйте гаджети постійно.
Телефони, планшети та інші гаджети використовують всі. Проте для дітей повинні бути встановлені обмеження, і це потрібно показувати на своєму прикладі.
Адже, якщо мама постійно сидить в телефоні, то й дитина захоче робити так само. У будь-якому випадку, занурення у віртуальний світ має бути дозованим. Відправте їх гратись на вулицю, спілкуватися і веселитися з іншими дітьми.
6. Не брешіть
І, нарешті, не брешіть, і це стосується і “білої” брехні. Біла брехня – це коли ми брешемо про щось, щоб уберегти від наслідків. Але звичку брехати дуже швидко переймають, і незабаром ваші діти будуть віртуозно обманювати вас з приводу і без приводу. Уникайте брехні за будь-яку ціну! Тому що неприйняття брехні закріплюється у дітей до 6-річного віку.
Запам’ятайте це і надалі відповідно своїх можливостей уникайте подібних речей. Чи ви вже так робите?