А які печериці вибереш ти? Я тепер точно не помилюся!
Здавалося б, що може бути простіше, ніж вибрати печериці: прийшов, побачив, купив. Цей вид грибів вважається абсолютно нешкідливим, але чи так це насправді?
1. Свіжі печериці повинні бути білого або злегка бурого кольору. Якщо ви бачите злегка потемнілі гриби, значить, вони переспіли. Перезрілі печериці не несуть шкоди для людського організму, але після приготування вони стають жорсткими.
2. На капелюшках свіжих грибів не повинно бути темних плям і вкраплень. Це говорить про те, що гриби залежалися на прилавку.
3. Також, якщо плівка між ніжкою і капелюшком пошкоджена, значить, перед вами гриби не першої свіжості і купувати їх не варто.
4. На дотик печериці повинні бути щільними і пружними. Якщо ж гриб м’який, це означає, що він почав підгнивати.
5. Від печериць повинен виходити виключно приємний грибний аромат, якщо вони пахнуть вогкістю, значить їх, швидше за все, зберігали в невідповідних умовах або зібрали достатньо давно.
6. Ніколи не купуйте печериці зі слизькою і липкою поверхнею, вони явно зіпсовані. Особливо небезпечні гриби, у яких плівка між капелюшком і ніжкою забарвлена в темно-коричневий колір.
7. Дуже важливим фактором, який впливає на свіжість грибів, є температура їх зберігання. Якщо зберігати печериці при температурі +4 градуси, то їх корисні властивості зберігатимуться тільки протягом 5 діб. Гриби, які зберігаються при кімнатній температурі, починають псуватися вже через 6 годин.
8. Лікарі також не рекомендують вживати в їжу печериці, які пролежали в холодильнику 3-4 дні, потемніли і вкрилися плямами, так як існує ризик отруєння продуктами розпаду. Так що краще купувати гриби в тій кількості, в якому ви зможете їх з’їсти за пару днів.
9. Багато господинь заморожують печериці. Якщо зберігати їх таким чином, то вони дійсно не зіпсуються, але ось корисних властивостей у них не залишиться.
10. Якщо ви любите вживати печериці в сирому вигляді, на них не повинно бути ніяких вад, так як вони не піддаються ніякій термічній обробці.
Захистіть себе і не купуйте перші-ліпші гриби. Приділіть процесу вибору на кілька хвилин більше, щоб переконатися, що купуєте якісний і корисний товар.