«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Чи будемо платити Росії: названа дата фінального рішення по "боргу Януковича"

Апеляційний суд Англії та Уельсу 14 вересня 2018 року оголосить фінальне рішення по так званому "боргу Януковича" – заборгованості по єврооблігаціях на 3 млрд доларів. Про це повідомляється на сайті суду.

На вказаний день суд призначив засідання у цій справі, а також оголошення вироку.

Як відомо, Україна отримала від РФ кредит в 3 млрд доларів при президенті Вікторі Януковичі в грудні 2013 року. Всього Росія планувала видати Україні 15 млрд доларів кредиту, проте до того, як розгорілися ключові події Революції Переваги, виділити встигли тільки перший транш.

У 2017 році суд Лондона відхилив аргументи України в позові до Росії на 3 млрд доларів. Київ уже заявляв, що має намір оскаржувати рішення Високого суду Лондона. Суд дав дозвіл на подачу апеляції. Мінфін України при цьому знайшов плюси в рішенні суду – суддя визнав військову і економічну агресію Росії щодо України. Правда, врахувати цю агресію суд не зміг, бо працює в рамках англійської правової доктрини.

Пізніше Міністерство фінансів України 23 червня 2017 року подало апеляцію на рішення Високого суду Лондона щодо "боргу Януковича".

"Україна отримала дозвіл судді на апеляцію. На прохання українських юристів суд також погодився заморозити сьогоднішнє рішення", – заявляв тоді Олександр Данилюк, який був міністром фінансів України.

Віхи "боргу Януковича": як Україна і Росія сперечалися за три мільярди доларів
Осінь 2013 року. Президент РФ Володимир Путін запропонував тодішньому президенту України Віктору Януковичу кредит на 15 млрд доларів. Це сталося після відмови Януковича підписувати асоціацію з ЄС, що послужило початком Євромайдану.

Грудень 2013 року. Україна отримала 3 млрд доларів з обіцяного кредиту. Решту грошей Росія так і не виділила – в Києві набрала обертів Революція гідності, яка призвела до втечі Януковича на початку 2014 року.

Осінь 2015 року. Україна реструктуризувала свої зовнішні борги приватним інвесторам, випустивши облігації на 12 млрд доларів. Росії пропонувалися ті ж умови реструктуризації, проте Москва відмовилася від реструктуризації на умовах, ухвалених приватними кредиторами України, і зажадала визнати борг державним.

20 листопада 2015 року МВФ визнав борг України перед Росією суверенним, проте пізніше зберіг можливість продовження фінансування України, незважаючи на дефолт по цьому боргу.

18 грудня 2015 року Український парламент ухвалив закон про мораторій на виплату російського боргу. У той же день Кабмін України затвердив це рішення.

21 грудня 2015 року настав термін погашення 3 млрд доларів боргу, а також 75 млн доларів відсотків, але Україна його не виплатила.

16 лютого 2016 року компанія The Law Debenture Trust Corp в інтересах Росії подала позов до України у Високий суд Лондона. Українська сторона, в свою чергу, заявила, що має намір рішуче відстоювати свої інтереси в рамках цієї справи.

1 травня 2016 року почав діяти безстроковий мораторій на виплату боргу на невизначений термін. Мораторій може бути скасований, якщо з власниками паперів будуть досягнуті домовленості про реструктуризацію боргу.

27 травня 2016 року Україна направила свої заперечення до російського позову у Високий суд Лондона.

29 березня 2017 року Високий суд Лондона ухвалив прискорений розгляд позову РФ до України про євробонди на 3 млрд доларів. Київ має намір оскаржувати рішення Високого суду Лондона.

23 червня 2017 року українська сторона подала апеляцію на рішення Високого суду Лондона.

22 січня 2018 року Апеляційний суд Англії та Уельсу почав розгляд української апеляції.

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі