«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Дослідник розповів історію таємничих волинських святинь

«Святиня над берегами Рати, Підраття і Припяті» та «Найславетніша православна святиня Ковельського Полісся» – так називаються нові книги волинянина Володимира Рожка, кандидата церковно-історичних наук, історика- архівіста, члена Інституту дослідів Волині у Вінніпезі (Канада), почесного професора Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Обидва історико-краєзнавчідослідження побачили світ у ПрАТ «Волинська обласна друкарня».

У книзі «Святиня над берегами Рати, Підраття і Прип’яті»  – дослідження про таємничий Райгородок, заснований волинським князем Володимиром Васильковичем, - пише Волинська правда. Володимир Рожко погляд дослідника сфокусовує передовсім на давній монастир-скит Вознесіння Господнього в селі Яревище Старовивижівського району. З цією святинею, що була в Райгородку, пов’язане життя  святителя Петра Ратенського, митрополита Київського і Галицького, а відтак Московського. Тут він, як доводить автор книги, розпочав свій  чернечий шлях.

Натомість книга «Найшанованіша православна святиня Ковельського Полісся» – це талановитий історико-краєзнавчий  екскурс до монастиря-скиту ( заснованого в ХІ сторіччі)  Святої Трійці  з чудотворним образом святого Миколая. Ця обитель була у селі Вербка (до речі, у помонастирській церкві 1846 року побував Тарас Шевченко, засвідчивши це своїх малюнком).

Обидві книги – це, поза сумнівом, черговий вагомий внесок невтомного подвижника-патріота  Володимира Рожка у волинезнавчу, всеукраїнську духовну скарбницю. Вони стануть у добрій нагоді всім, хто захоче розкрити досі невідомі  сторінки вітчизняної  історії. Спонсорувала обидва видання Українська православна церква в Канаді.

«ВП» нагадує, що з-під пера  почесного професора Володимира Рожка побачили світ  майже п’ять десятків унікальних  книг ( утому числі – з історії церкви та Волинського краю).

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі