«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Голокост і Волинь (ФОТО)

27 січня – Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Ця пам'ятна дата була затверджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року. Уперше Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту відзначили в усьому світі у 2006 р.

Чому саме 27 січня? На це є історичні підстави. Саме цього дня 1945 року Радянська Армія визволила в'язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі, в якому загинуло, від 1,5 до 2,2 млн людей. Остаточні статистичні дані називають цифру жертв масового знищення євреїв в роки Другої світової війни, і це 4,5 мільйона людей.

Кожного року в цей день по всьому світу відбуваються хвилини мовчання та просвітницькі заходи, метою яких є зберегти пам'ять про цю трагедію та запобігти її повторенню.

Сьогодні, в зв’язку із пам’ятною датою, сайт Хроніки Любарта розповідає про унікальний європейський музей єврейської історії, в якому можна побачити інформацію про Волинь. Ідеться про польський POLIN. В 2016 році найкращим європейським музеєм року визнано Музей історії польських євреїв POLIN. Як зазначається, POLIN отримав відзнаку як місце важливих дискусій про роль євреїв в історії Центральної Європи. До речі, будинок музею розташований на терені колишньої єврейського району Варшави, де в роки Другої світової було ґетто. Проект музею розробив фінський архітектор Райнер Махламакі. Його площа становить 12,8 тис. м2. Будівлю музею запроектовано у формі куба зі скляними стінами.

Дуже цікавою є концепція музею POLIN. Автори експозиції не раз підкреслювали, що музей повинен стати місцем пам'яті і увічнення єврейського життя в Польщі, а не музеєм Голокосту, проте галерея, присвячена Голокосту, все ж є це однією із найбільш вражаючих.

В архіві музею POLIN зберігається багато документів та світлин з історії Волині та її мешканців. Сьогодні до вашої уваги представимо фото мешканців Луцька та Ковеля 1920-1930-х років із колекції цього музею.

Дуже емоційною є експозиція під назвою «Укриття». Тут розповідається про відносини між поляками, які переховували євреїв в роки війни, і тими, кого вони переховували. Далеко не всі історії закінчуються добре, тоді пощастило не всім. Саме тут переходячи з однієї частини галереї в іншу, гості музею ніби йдуть по варшавських вулицях до площі Умшлагплац, яка разом із сусідніми будинками у 1942–1943 роках використовувалася як місце концентрації євреїв з Варшавського гетто перед їх вивезенням до табору смерті в Треблінці або до таборів у Дистрикті Люблін. Творці експозиції хотіли передати почуття клаустрофобії, що охоплювало тисячі зігнаних на цю площу євреїв, яких звідси вивозили до концтаборів…

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі