«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

Як поставити мету з допомогою шести кроків

Декілька порад, котрі навчать правильно ставити цілі.

Крок 1. Прийміть обов’язок.
Потрібно прийняти усвідомлене рішення: ви хочете, щоб ваше життя було наповнене сенсом. Ставте для себе цілі, котрих хочете досягнути. Необхідна достатня сила волі, щоби сказати: «Я приймаю обов’язок досягнути цих цілей. Я це зроблю».


Крок 2. Зрозумійте важливість.
Зрозумійте, чому так важливо мати мету в житті. Якщо ви збираєтесь щось змінювати, то повинні розуміти, чому для вас це важливо. Я хочу мати цілі, тому що хочу знати, куди йду; я хочу туди потрапити; хочу, щоб моє життя було наповнене сенсом; хочу щодня робити щось, що наближає мене до заповітного результату, до того, ким я хочу стати.


Крок 3. Сформулюйте ціль.
Приділіть час тому, щоби правильно сформулювати свою мету. Знайдіть людей, із якими ви зможете працювати. Бажано, щоб вони могли вас підтримати, щоби ви відчували свою відповідальність перед ними, а ваша мета впливала і на їх життя. У більшості випадків доведеться розкласти ціль на менші завдання. Навіть якщо мета досяжна, вона може бути надто масштабною чи складною, щоб її можна було досягнути, доклавши одного-єдиного зусилля.


Крок 4. Розкладіть ціль на завдання.
Спосіб добитися цілі дуже часто полягає у вирішенні ряду пов’язаних із нею завдань. Потрібно визначити ті завдання, які ведуть до досягнення цілі. Можливо, доведеться перенести вечерю на більш ранній час, щоби залишалося більше часу увечері і ви могли читати своїм дітям. Можливо, вам набридло перечитувати одні й ті ж книги, тоді треба сходити з дітьми в бібліотеку і взяти нові.
Можливо, потрібно буде раніше йти з роботи, щоби більше часу проводити вдома. Тепер ви будете щодня робити вибір, від якого залежить, чи досягнете ви своєї мети. Це те, що дозволяє на крок наблизитися до втілення вашої мрії: не тільки встановити ціль, але й уживати активних заходів для її реалізації. Якщо ви не визначите конкретні дії, які потрібні, щоби ввечері почитати дітям книгу, ця мета перетвориться для вас на джерело стресу і зведе нанівець спроби проводити більше часу з дітьми. Зробіть свою ціль виконуваною завдяки плануванню тих завдань, які допоможуть її досягнути.


Крок 5. Плануйте.
Установіть часові рамки. Наприклад: «Я залишу цю мету на кінець року, тому що грудень стане для мене вдалим моментом, щоби почати діяти». У деяких фінансовий рік закінчується в середині календарного, тому їм для цієї мети може більше підійти червень. Визначте оптимальний термін особисто для себе, але не забудьте задіяти всіх, чиєї допомоги ви потребуєте. Тоді складіть план.


Крок 6. Оцінюйте та переоцінюйте.
Контролюйте ситуацію, адже треба бути впевненим: реалізація цілей іде за планом. Періодично переглядайте свої цілі, щоби переконатися, що вони все ще важливі для вас. Жодна ціль не залишиться незмінною. Цілі допомагають вам задати напрямок і продовжувати рухатися вперед, до вашої картини майбутнього. Коли ця картина змінюється, змінюються і цілі. Ви корегуєте свою повсякденну діяльність так, щоб вона відповідала новим цілям і баченню того, ким ви хочете стати.


За матеріалами книги «Піраміда ефективності»
Джерело

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі