«На що ти розраховуєш, те і знайдеш» ©

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС

Авторизація

Авторизуйтеся

ЯК ВЛАСНОРУЧ ПРИГОТУВАТИ МИЛО І ШАМПУНЬ З НАТУРАЛЬНИХ КОМПОНЕНТІВ

Бадьорять вранці і розслаблюють вечорами – так звані водні процедури давно перестали бути просто гігієнічними. Сучасні "засоби для миття" (шампуні, мило, гелі) своїми ароматами, розмаїттям відтінків, приємною консистенцією, а іноді і здатністю створювати несподівані ефекти перетворюють їх на акти задоволення.

Звичайно, хочеться, щоб вони давали ще і користь: живили і оздоровлювали шкіру і волосся. Засоби з лікувальними і живильними добавками є, але вони виробляються в невеликих кількостях і належать до класу елітних, що і диктує їхню вартість. Інша продукція розрахована на масового споживача, який не готовий дорого платити, наприклад, за мило. Про натуральність такої продукції, зрозуміло, не йдеться. Але вихід є: створити засоби для догляду за тілом та волоссям самостійно.

Аромати мильних троянд

Нескладність створення ароматного і гарного мила призвела до того, що багато хто зараз займається миловарінням в надії заробити. У великих магазинах мило від приватного виробника побачиш рідко: цей продукт вимагає обов'язкової сертифікації. Адже має бути гарантія, що в мило не додано шкідливу для шкіри (і для всього організму) речовину. А якщо піна цього шедеврального за формою, ароматного брусочка роз'їсть шкіру? Однак про наслідки мало хто замислюється, тому на ятках і в інтернеті торгівля милом процвітає. Мильні "троянди" і "шоколадки" настільки красиві і ароматні, що так і хочеться їх купити. Здоровий глузд має допомогти подолати це бажання. Але як зробити безпечне, корисне і приємне для себе мило самостійно?

Для мила знадобиться основа, а все інше – вітаміни, олії, запашки, відвари цілющих трав, молоко, мед, прополіс, шоколад, кава та інші продукти, які зроблять продукт особливим, – ваш вибір. Можна купити спеціальну основу для мила, яка складається здебільшого з кокосової або пальмоядрової олій та натуральних кислот, але можна вчинити простіше – використовувати як основу нейтральне мило, краще "Дитяче".


Залишається натерти на тертці брусочок, розпустити його на водяній бані і внести корисні добавки (крім ефірних олій і вітамінів). Доведеться постояти над каструлею близько півгодини, весь час розмішуючи масу, оскільки вона не має кипіти. Після цього додати ефірні олії, вітаміни (особливо корисні для шкіри вітаміни А і Е). Якщо хочеться краси, киньте в масу пелюстки квітів і вимкніть вогонь. Все, мило можна розливати у формочки. Днів десять воно має "вистоятися", після чого кожен шматочок потрібно загорнути в харчову плівку.

Бомба задоволення

Шиплячі, різнокольорові, ароматизовані бомбочки для ванн – особлива приємність. Зробити їх самостійно ще простіше, ніжне мило. З продуктами для виготовлення – також жодних проблем. На одну бомбочку знадобиться 3-4 ст. л. соди, 1-2 ст. л. лимонної кислоти, 1-2 ст. л. оливкової або мигдальної олії плюс декілька крапель ефірної (для аромату). Як наповнювач можна використовувати морську сіль не надто грубого помелу, подрібнені трави, сухе молоко. Процес виготовлення простий: все перемішується і утрамбовується у формочки, змащені тією ж оливковою або мигдальною олією (щоб виріб згодом легше було вийняти з них). Якщо суміш розсипається, не завадить трохи води. Тільки зовсім трохи, інакше бомбочки розповзуться. Щоб отримати бомбочку-кульку, можна просто з'єднати між собою дві маленькі округлі чашечки (але, в принципі, хто сказав, що бомба має бути обов'язково кулястою?) Висихає бомбочка протягом доби, після чого готова влаштувати у ванній маленький гейзер.

Шампунь для прекрасного волосся
Рецептів створення домашніх шампунів, насичених корисними засобами для волосся, безліч. Але ж "не користю єдиною"! Всі ми знаємо, що, наприклад, мити голову яйцем, корисно. Але ж нудно! А де знайти мильний корінь, який забезпечить незлипання волосся при використанні багатьох шампунів "за рецептом бабусі"? Сьогодні приготування натуральних шампунів власноруч спростилося завдяки тому, що в аптеках або спеціальних магазинах можна купити готову основу для шампуню (в крайньому разі, гліцеринове або оливкове мило). Там само можна придбати і базове масло (мигдальне, жожоба, рицинове, з виноградних кісточок тощо).

Приготування просте: у відвар трави (наприклад, ромашки або кропиви) додають інгредієнти, добре перемішують. Готово! Приблизне співвідношення основних інгредієнтів: 50 г основи для шампуню, 1 ч. л. базового масла, 200 г трав'яного відвару або води, 20 крапель ефірної олії.

Інші добавки за бажанням і залежно від типу волосся: сік алое, мед, вітаміни з ампул, ефірні олії та інші корисно-приємні засоби.

Велику кількість шампуню за один раз не готують, термін його зберігання не перевищує 1 тиждень. Хоча, якщо додати в остиглий шампунь спирт або якісну горілку, засобом можна користуватися довше.

Ніжний гель для чутливої шкіри

Натуральний, ароматний, корисний для шкіри, з приємною консистенцією гель для душу цілком реально приготувати самостійно. Для цього знадобляться: рідке прозоре мило, вітаміни А або Е (а краще – обидва) в ампулах, ефірна олія з запахом, який подобається. Можна зробити гель-скраб, додавши перемелені вівсяні пластівці, каву, морську сіль.

Розчиняємо пакетик желатину в 200 г настою трав або мінеральної води (нагріваючи, але не доводячи до кипіння), додаємо 3-4 ст. л. рідкого мила, ампулу вітаміну (А, Е), 5-6 крапель ефірної олії. На тілі такий гель просто "плавиться"!

Звичайно, хочеться, щоб зроблені власноруч засоби для догляду за собою, коханою, були красиві. Красиві кольори можуть дати багато натуральних продуктів. Так, наприклад, щоб отримати червоний колір, можна використовувати чай "Каркаде", червону або рожеву косметичну глину, сік буряка; персиковий вийде, якщо додати трохи каєнського перцю або паприки; помаранчевий – соку моркви, обліпихової олії, куркуми, жовтий – шафрану, зелений, оливковий – соку огірка або шавлії, трішки хни, коричневий – какао або кави.

І це тільки мала частина приємних і корисних "штучок" для ванни і душу, які ви можете зробити власноруч. Експериментуйте з травами, олією, соком стиглих плодів і – насолоджуйтеся результатами. 

ТСН

ВСЕ БУДЕ ЛЮКС
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі